Efektowne obrony N'Gapetha i Grebennikova (WIDEO)

Siatkówka

W czwartkowym meczu grupy K1 Ligi Światowej zagrały reprezentacje Francji i Serbii. Pięciosetowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Trójkolorowych i to oni zagrają w półfinale Final Six. Mecz obfitował w efektowne obrony oraz kontry po obu stronach siatki.

Podopieczni trenera Laurenta Tillie, w turnieju finałowym Ligi Światowej w Kurytybie, pokonali po tie-break'ach zespoły Stanów Zjednoczonych i Serbii. Spotkanie z Serbią było decydujące, ponieważ dzięki wygranej to Francuzi zapewnili sobie awans do piątkowego półfinału rozgrywek, w którym spotkają się z reprezentacją Kanady.

 

W meczu można było zobaczyć wiele akcji defensywnych. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jedną, która miała miejsce pod koniec pierwszego seta przy wyniku 24:21 dla Francji. Grebennikov - libero Trójkolorowych, obronił atak Serbów, ale piłka wybiła się poza linię końcową boiska. Wtedy N'Gapeth ruszył do obrony i udało mu się podbić piłkę, dzięki czemu Grebennikov mógł przebić wysoko, asekuracyjnie na drugą stronę. Następnie, po raz kolejny Grebennikov obronił sposobem górnym atak ze środka Serbów, a piłkę po wystawie zakończył Lyneel. Długa wymiana dała Francuzom zwycięstwo w pierwszym secie.

 

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze