Massa: To byłoby fantastyczne, gdyby Kubica wrócił

Moto
Massa: To byłoby fantastyczne, gdyby Kubica wrócił
fot. PAP

Felipe Massa z entuzjazmem przyjął wiadomość, że jest szansa na powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. "To byłoby fantastyczne" - skomentował doniesienia Renault. Polski kierowca ma po raz drugi testować bolid.

Wszyscy eksperci zgodnie podkreślają, że przed Kubicą jeszcze daleka droga, ale po raz pierwszy od sześciu lat testował bolid.

 

"To dla całego cyklu Formuły 1 byłaby fantastyczna wiadomość" - skomentował możliwość powrotu Kubicy do rywalizacji Brazylijczyk Massa.

 

Największym sukcesem Polaka jest zwycięstwo w Grand Prix Kanady 2008 w Montrealu. Trzy lata później doszło do wypadku na trasie rajdu samochodowego w Ligurii, w którym odniósł poważne obrażenia, tracąc częściowo władzę w jednej ręce.

 

"Gdyby nie ten wypadek, Robert mógł mieć wspaniałą karierę w Formule 1. Dorastałem, podziwiając jego jazdę. To byłoby wspaniałe, gdyby wrócił" - powiedział kierowca Red Bulla Holender Max Verstappen.

 

Na razie Kubica raz brał udział w testach - na początku czerwca w Walencji. Teraz ma przejść kolejne, ale na torze we Francji. W obu przypadkach chodziło o model bolidu z 2012 roku.

 

"Wiele się od tego czasu zmieniło. Mamy szersze opony i zwiększoną siłę docisku, a to jest bardziej wymagające fizycznie. To będzie trudne dla Roberta, ale my też nie wiemy, w jakim stanie jest jego ręka i czy ma odpowiednią siłę" - powiedział Massa.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze