Wieteska z Legii Warszawa do Górnika Zabrze

Piłka nożna
Wieteska z Legii Warszawa do Górnika Zabrze
fot. PAP

Mateusz Wieteska został piłkarzem beniaminka ekstraklasy Górnika Zabrze. 20-letni obrońca przeszedł do śląskiego klubu z Legii Warszawa na zasadzie transferu definitywnego. Ostatnio był wypożyczony do 1. ligowego Chrobrego Głogów.

Wieteska z Górnikiem podpisał trzyletni kontrakt, a Legia – w której barwach zagrał cztery mecze w ekstraklasie - zagwarantowała sobie prawo „pierwokupu”.

 

„Po odejściu Bartka Kopacza priorytetem było dla nas znalezienie piłkarza, który mógłby z powodzeniem zastąpić go na środku bloku defensywnego. Stąd transfer Michała Koja, który może grać jako środkowy bądź skrajny obrońca, i teraz podpisanie umowy z Mateuszem. Jego transfer wpisuje się w naszą filozofię klubu. Stawiamy na młodych piłkarzy, którzy chcą się rozwijać i podnosić umiejętności piłkarskie. Mateusz ma dopiero 20 lat, jednak już spore doświadczenie w seniorskim futbolu” – ocenił trener zabrzan Marcin Brosz, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

Wcześniej Górnik pozyskał pomocnika Damiana Kądziora (ostatnio Wigry Suwałki) i obrońcę Ruchu Chorzów Michała Koja.

 

Po sezonie odeszło z Górnika dziewięciu zawodników, m.in. obrońcy Adam Danch, Rafał Kosznik i Bartosz Kopacz oraz pomocnicy Aleksander Kwiek i Dawid Plizga. Drużyna trenera Marcina Brosza w pierwszej kolejce podejmie 15 lipca mistrza Polski Legię Warszawa.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie