World Tour: Awans Kantora i Łosiaka do 1/8 finału w Gstaad

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w szwajcarskim Gstaad. W barażu o miejsce w tej fazie powalczą Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

W grupie G Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) pokonali Łotyszy Martinsa Plavinsa i Haraldsa Regzę 2:0 (21:15, 21:13) i Belgów Driesa Koekelkorena i Toma van Wallego 2:0 (21:13, 21:17), ale przegrali z Rosjanami Nikitą Liaminem i Wiaczesławem Krasilnikowem 0:2 (20:22, 19:21). Zostali jednak sklasyfikowani najwyżej dzięki najlepszemu bilansowi "małych punktów".

Fijałek (UKS SMS Łódź) i Bryl (RCS Czarni Radom) odnieśli zwycięstwa w dwóch pierwszych spotkaniach grupy A - nad Amerykanami Johnem Hydenem i Ryanem Dohertym 2:1 (18:21, 21:13, 15:10) oraz nad Szwajcarami Jonasem Kisslingiem i Alexeiem Strasserem 2:1 (21:17, 21:23, 15:13). W piątek w ostatniej kolejce ulegli Brazylijczykom Alvaro Filho i Saymonowi 1:2 (21:18, 18:21, 14:16) i zajęli drugie miejsce w tabeli.

Tylko zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do 1/8 finału. Duety z drugiej i trzeciej pozycji rywalizować będą w barażach.

W eliminacjach odpadli Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) oraz Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława). Do turnieju głównego nie zdołały też awansować Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).