Finał Ligi Światowej: Brazylia – Francja. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Finał Ligi Światowej: Brazylia – Francja. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Ostatnim meczem rozgrywanego w Kurytybie finału Ligi Światowej będzie starcie Brazylii z Francją. Patrząc na ostatnie poczynania obu ekip ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Transmisja meczu Brazylia - Francja w Polsacie Sport.

Francuzi w całej tegorocznej odsłonie LŚ przegrali zaledwie jeden mecz z Włochami. Osiem zwycięstw zapewniło im triumf w fazie interkontynentalnej. W finałowych rozgrywkach w Kurytybie ”Trójkolorowi” stoczyli najpierw dwa pięciosetowe boje ze Stanami Zjednoczonymi i Serbią, a następnie w półfinale pokonali Kanadę 3:1. Francja zaledwie raz w swojej historii wygrywała Ligę Światową, było to przed dwoma laty podczas turnieju w Rio de Janeiro.

 

Dużo większym dorobkiem mogą się pochwalić Brazylijczycy, którzy to trofeum zdobywali aż dziewięć razy – najwięcej w historii. W fazie interkontynentalnej ”Canarinhos” uplasowali się tuż za Francuzami. W turnieju finałowym uporali się z Kanadyjczykami, Rosją oraz USA. Patrząc na potencjał obu ekip, ich aktualną formę oraz osiągnięcia ostatnich lat, to można stwierdzić, że lepszego starcia nie mogliśmy sobie wymarzyć.

 

Finał Ligi Światowej Brazylia – Francja od godziny 3.55 w Polsacie Sport. Komentują: Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie