Jeszcze w czerwcu mówiło się, że faworytem do pozyskania Nevesa jest Chelsea. Wcześniej zainteresowanie zawodnikiem wykazywały takie kluby, jak Real Madryt, Juventus czy Liverpool. Ostatecznie 20-latka pozyskał 10. klub angielskiej Championship - Wolverhampton Michała Żyry.
     
Należy zauważyć, że agentem Portugalczyka jest słynny Jorge Mendes, menadżer m.in. Cristiano Ronaldo. To on pośredniczył w transferze Costy do Wolverhampton, a także miał swój udział w sprowadzeniu do klubu trenera Nuno Espirito Santo, który notabene w FC Porto odstawił Nevesa od składu... Czyżby jakaś współpraca?
     
Neves w pierwszej reprezentacji Portugalii zagrał na razie dwa mecze. W ostatnim czasie był podstawowym zawodnikiem kadry U-21, z którą w czerwcu przyjechał do Polski na mistrzostwa Europy. Jego zespół skończył jednak występy na fazie grupowej - piłkarz spędził na boisku maksymalną liczbę minut. W klubie ten pomocnik odpowiada głównie za defensywę. W zeszłym sezonie rozegrał dla FC Porto 18 meczów, w których zdobył jedną bramkę.