LŚ hokeistek na trawie: Polska - Niemcy 0:1

Polskie hokeistki na trawie przegrały z Niemkami 0:1 (0:0) w pierwszym spotkaniu turnieju półfinałowego Ligi Światowej, który w sobotę rozpoczął się w Johannesburgu. W poniedziałek kolejnym rywalem podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego będzie Anglia.

Biało-czerwone z dobrej strony pokazały się w inauguracyjnym spotkaniu z siódmą drużyną światowego rankingu i brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W pierwszej połowie hokeistki Niemiec miały sporą przewagę, ale znakomicie w bramce spisywała się Marta Kucharska. Niewiele brakowało, by Polki pokusiły się o niespodziankę, krótko po przerwie wywalczyły dwa krótkie rogi, ale nie potrafiły ich wykorzystać.

Jedyna bramka dla Niemek padła w nieco przypadkowych okolicznościach. Po strzale jednej z zawodniczek, piłka odbiła się od słupka i trafiła pod laskę Elisy Grave, która dopełniła formalności.

Rozgrywki Ligi Światowej to jednocześnie kwalifikacja do przyszłorocznych mistrzostw świata. By zachować szansę na awans, Polki muszą awansować co najmniej do ćwierćfinału, czyli zająć czwarte miejsce w pięciozespołowej grupie. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego w następnych meczach zagrają w poniedziałek z Anglią (na tej drużynie oparty był skład Wielkiej Brytanii, mistrzyń olimpijskich z Rio de Janeiro w 2016 roku), w środę z Irlandią i w piątek z Japonią. Polki jeszcze dotąd nie grały na mundialu.

W innym meczu grupy A, w której występują Polki, Japonia zremisowała z Irlandią 1:1 (0:0).

W grupie B rywalizują: Argentyna, USA, Indie, RPA i Chile.

Polska - Niemcy 0:1 (0:0)

Bramka: Elisa Grave (42).