Wimbledon: Mordercze wymiany i genialne obrony, czyli najlepsze akcje szóstego dnia

Kibice Agnieszki Radwańskiej nie mogli narzekać w sobotę na brak emocji. Mecz Isi obfitował w morderczo długie wymiany. Karolina Woźniacka wróciła z dalekiej podróży, a Novak Djokovic udowodnił, że nie bez powodu dotarł do czwartej rundy bez straty seta.

Radwańska i Timea Bacsinszky nie pozwoliły widowni przybyłej na  All England Lawn Tennis and Croquet Club się nudzić. Obie panie niejednokrotnie kończyły akcje agresywnymi zagraniami. Z tarczą z tego pojedynku wyszła Isia wygrywając 2:1.

Pięknymi obronami popisywała się nie tylko Andżelika Kerber, ale również Novak Djokovic, który udowodnił swoją wysoką formę docierając do czwartej rundy Wimbledonu bez straty seta. W grze defensywnej świetnie prezentował się dziś również Kanadyjczyk Milos Raonic.

W zestawieniu najładniejszych akcji wyróżniony został jeszcze jeden Polak. Marcin Matkowski w jednej z nich praktycznie w pojedynkę ograł braci Bryanów. Widowiskowe, a przede wszystkim skuteczne zagrania dały polsko-białoruskiej parze awans do trzeciej rundy debla.

Z dalekiej podróży wracać musiała Karolina Woźniacka. Przegrywając wysoko z Anett Kontaveit zdobyła się na kilka pięknych zagrań i ostatecznie to ona zagra w kolejnym etapie turnieju. Trzeba jednak podkreślić, że Estonka zachwyciła kibiców zdobywając punkt pomimo upadku w trakcie akcji.

Na wyróżnienie zasługuje efektowna obrona tyłem do siatki Dominica Thiema. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że odbił piłeczkę... między nogami. Chwilę później efektownie zakończył całą akcję i seta.

Najpiękniejsze akcje szóstego dnia Wimbledonu w załączonym materiale wideo.