W czołowej trzydziestce rankingu WTA jest tylko jedna zawodniczka, z którą Radwańska zawsze przegrywała. To właśnie Bacsinszky. Szwajcarka wygrała dwa dotychczasowe pojedynki z  krakowianką.

 

Podczas tegorocznego Wimbledonu 28-latka w pokonanym polu zostawiła już Monikę Puig oraz Kristinę Kucovą. Rozstawiona z numerem ”19” tenisistka największe sukcesy osiągała we French Open, gdzie dwukrotnie grała w półfinale. Na londyńskich kortach raz grała w ćwierćfinale.

 

Radwańska najpierw w dwóch setach uporała się z Jeleną Jankovic, a potem stoczyła prawie trzygodzinny bój z Christiną McHale. Polka oczywiście może pochwalić się większymi sukcesami niż jej najbliższa rywalka. Dwa półfinały oraz jeden finał Wimbledonu to największe osiągnięcia krakowianki.

 

”Isia” będzie miała idealną okazje do przełamania złej passy meczów z Bacsinszky, a dodatek ich starcie odbędzie się na korcie centralnym. Zwyciężczyni tego spotkania zmierzy się w czwartej rundzie z wygraną meczu Polona Hercog – Swietłana Kuzniecowa.

 

Transmisja meczu Radwańska - Bacsinszky od godziny 14.00 w Polsacie Sport i Tenis Premium 1.