World Grand Prix: Polskie siatkarki rozgromiły Chorwację

Polskie siatkarki wygrały z Chorwacją 3:0 w swym pierwszym meczu rozgrywanego w argentyńskim Neuquen turnieju II Dywizji World Grand Prix. W kolejnym spotkaniu podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Kanadą.

Polki były zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji, co potwierdziły już na początku premierowej odsłony, wygrywając 13(!) piłek z rzędu przy zagrywkach Joanny Wołosz (13:0). Chorwatki nie potrafiły poradzić sobie z przyjęciem serwisów, popełniały błędy własne, a dzieła zniszczenia dopełniała skuteczna gra Malwiny Smarzek i Agnieszki Kąkolewskiej. W dalszej części seta Chorwatki ugrały kilka punktów, ale Berenika Tomsia ustaliła wynik tej partii na 25:10.

Podobnie wyglądał set numer dwa, którego polskie siatkarki rozpoczęły od prowadzenia 7:0. Rywalki na przestrzeni seta nie były w stanie nawiązać walki, a wynik na 25:9 ustaliła asem serwisowym Smarzek. W trzeciej partii nastąpiło już lekkie rozluźnienie w ekipie trenera Jacka Nawrockiego, co doprowadziło do wyrównanej walki na początku (5:5, 9:9). W środkowej części seta Polki odzyskały inicjatywę (16:13) i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Zuzanna Efimienko skutecznym atakiem ustaliła wynik seta na 25:18 i zakończyła to jednostronne widowisko.

W kolejnych meczach Polki zmierzą się z Kanadą (sobota) oraz z gospodyniami turnieju – Argentynkami (niedziela). Drugi turniej II Dywizji World Grand Prix zostanie rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 14-16 lipca; rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą: Argentyna, Korea Południowa oraz Peru. Fazę zasadniczą Polki zakończą turniejem w Korei Południowej.

Polska – Chorwacja 3:0 (25:10, 25:9, 25:18)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Malwina Smarzek, Martyna Grajber, Berenika Tomsia – Agata Witkowska (libero) oraz Patrycja Polak.

Chorwacja: Matea Curak, Ema Strunjak, Bożana Butigan, Lucija Mlinar, Katarina Pavicic, Katarina Luketic – Nikolina Bozicevic (libero) oraz Lara Vukasovic, Jelena Sunjic, Lara Stimac, Rene Sain (libero), Natalia Tomic.