Jako pierwsza akcja z meczu Daniiła Miedwiediewa i Stana Wawrinki. Ze spotkania zwycięsko wyszedł Miedwiediew i była to największa niespodzianka pierwszego dnia Wimbledonu. Wawrinka rozstawiony z  numerem piątym był faworytem, ale nie udało mu się wyjść z meczu obronną ręką.

Na uwagę zasługuje także długa akcja z pojedynku Agnieszki Radwańskiej z Jeleną Jankovic. Było to spotkanie pierwszej rundy, które nasza reprezentantka wygrała  7:6 (7-3), 6:0. Polka po dobrych występach w kolejnych rundach, awansowała do 1/8 Wimbledonu i zagra w poniedziałek mecz o awans do ćwierćfinału ze Swietłaną Kuzniecową.

Jedną z najlepszych wymian turnieju była akcja w  meczu Andy'ego Murray'a z Dustinem Brownem. Broniący tytułu Murray pokonał Browna 6:3, 6:2, 6:2 w drugiej rundzie turnieju. Murray wygrał kolejne spotkania i zagra w poniedziałek w 1/8 turnieju z Francuzem Benoit Paire'em, który pokonał Jerzego Janowicza w trzeciej rundzie. Również wymiana z tego meczu znalazła się w zestawieniu.

Na koniec fenomenalne akcje w wykonaniu Andżeliki Kerber oraz pary deblistów, w której występuje Marcin Matkowski. Debliści pokonali w sobotnim meczu braci Bryanów i zagrają w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Wszystkie akcje w załączonym materiale wideo.