Gol Langila w wygranym meczu Martyniki

Pomocnik Legii Warszawa Steeven Langil strzelił gola dla reprezentacji Martyniki w wygranym 2:0 (1:0) z Nikaraguą meczu grupowym Złotego Pucharu CONCACAF - piłkarskich mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Turniej rozgrywany jest w USA.

Langil wszedł na boisko w 65. minucie, a bramkę zdobył minutę później. Wcześniej na prowadzenie Martynikę wyprowadził Kevin Parsemain.

W drugim sobotnim spotkaniu Amerykanie zaledwie zremisowali z Panamą 1:1. Na prowadzenie w 50. minucie wyszli gospodarze po strzale Doma Dwyera, ale rywale zdołali dziesięć minut później wyrównać, dzięki trafieniu Miguela Camargo.

Dzień wcześniej - na inauguracją turnieju - Kanada pokonała Gujanę Francuską 4:2, a Kostaryka okazała się lepsza od Hondurasu 1:0.

Złoty Puchar CONCACAF rozgrywany jest co dwa lata. Bierze w nim udział 12 zespołów, które są podzielone na trzy grupy. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny oraz dwie ekipy z trzeciego miejsca.