Kantor i Łosiak ze srebrem turnieju World Tour w Gstaad

Siatkówka
Kantor i Łosiak ze srebrem turnieju World Tour w Gstaad
fot. PAP

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Amerykanami Nickiem Luceną i Philem Dalhauserem 0:2 (18:21, 19:21) w finale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w szwajcarskim Gstaad. To ich dziewiąte podium w zawodach tego cyklu i trzecie w tym roku.

Po raz ostatni Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) grali w meczu o złoto 21 maja tego roku w Rio de Janeiro. Zresztą właśnie tam odnieśli swoje jedyne zwycięstwo w karierze - w 2016 roku.

 

W tym sezonie na drugim miejscu zakończyli rywalizację w lutym na irańskiej wyspie Kisz oraz w Rio.

 

Zakończony w niedzielę turniej układał się od początku po ich myśli. Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i w 1/8 finału wygrali z reprezentantami gospodarzy Nico Beelerem i Marco Krattigerem 2:0 (21:17, 21:12). Z kolei w ćwierćfinale pokonali inną polską parę Grzegorza Fijałka (UKS SMS Łódź) i Michała Bryla (RCS Czarni Radom) 2:0 (21:13, 21:15).

 

W sobotę zakończył się turniej kobiet. W decydującym spotkaniu Niemki Julia Sude i Chantal Laboureur pokonały Brazylijki Larissę i Talitę 2:0 (21:18, 22:20). Trzecie miejsce zajęły Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes.

 

W eliminacjach odpadli Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) oraz Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława). Do turnieju głównego nie zdołały też awansować Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze