Młody piłkarz Ajaksu pozostaje w śpiączce, ale są też dobre wieści

Piłka nożna
Młody piłkarz Ajaksu pozostaje w śpiączce, ale są też dobre wieści
fot.Cyfrasport
Abdelhak Nouri (z prawej) podczas walki z Bartoszem Kapustką w trakcie meczu Polska - Holandia do lat 19.

W trakcie przedsezonowego meczu Werderu Brema z Ajaksem Amsterdam w drugiej połowie zasłabł zawodnik wicemistrza Holandii - Abdelhak Nouri. 20-letni piłkarz został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Powodem zasłabnięcia Nouriego była arytmia serca. Młody pomocnik wciąż pozostaje w śpiączce, ale jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Nouri na placu gry zameldował się w drugiej połowie meczu, a przerażająca sytuacja miała miejsce w 72. minucie. Młody piłkarz nie był w stanie oddychać i położył się na murawie. Arbiter po chwili przerwał grę, po czym udzielono pierwszej pomocy graczowi Ajaksu. Szybko okazało się, że życie Nouriego jest zagrożone. Śmigłowiec pogotowia ratunkowego przetransportował zawodnika holenderskiego klubu do najbliższego szpitala. Jego stan został określony jako ciężki.

Jednak w końcu są też dobre wiadomości ws. Nouriego. Najświeższy komunikat Ajaksu Amsterdam jest optymistyczny. Reprezentant holenderskich młodzieżówek wciąż przebywa w szpitalu, ale jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. - Nouri przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nadal jest w śpiączce, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - głosi ostatni komunikat Ajaksu na Twitterze.

 

 
Dramat 20-latka poruszył m.in. byłą gwiazdę Ajaksu - Arkadiusza Milika, który za pośrednictwem Twittera okazał wsparcie utalentowanemu piłkarzowi. - Abdelhak szybko wracaj do zdrowia. Myślami jestem z tobą - napisał gracz SSC Napoli.

 

 

Filigranowy holenderski pomocnik marokańskiego pochodzenia w kraju tulipanów jest uznawany za spory talent. W zeszłym sezonie 9-krotnie występował na boiskach Eredivisie oraz 3 razy zagrał w Lidze Europy (w tym zaliczył dziewięciominutowy występ przeciwko Legii Warszawa). Nouri rozegrał także 3 spotkania w Pucharze Holandii. W tych rozgrywkach strzelił jednego gola oraz zaliczył trzy asysty. Ponadto podczas swojej przygody z piłką zanotował 51 meczów w sześciu reprezentacjach młodzieżowych "Oranje" (od U-15 do U-20). Strzelił w nich 18 goli.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze