N'Gapeth MVP! Nagrody indywidualne Ligi Światowej 2017

Siatkówka

Siatkarze Francji triumfowali w tegorocznej edycji Ligi Światowej, pokonując w finale Brazylię 3:2. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju zgarnął przyjmujący Trójkolorowych Earvin N'Gapeth.

26-letni N'Gapeth po raz drugi w karierze odebrał nagrodę dla najlepszego siatkarza (MVP) Ligi Światowej. Poprzednio otrzymał ją w 2015 roku, gdy wraz z kolegami z reprezentacji Francji wygrali turniej Final Six rozgrywany w Rio de Janeiro. Po raz drugi też otrzymał nagrodę dla najlepszego przyjmującego. Turniej Final Six w Kurytybie był bez wątpienia popisem tego siatkarza, który grał nie tylko skutecznie, ale też imponował wieloma nieszablonowymi i widowiskowymi zagraniami.

 

Wśród nagrodzonych znalazło się trzech zawodników zwycięskiej reprezentacji Trójkolorowych oraz po dwóch siatkarzy pokonanej w finale Brazylii i brązowego medalisty – Kanady.

 

Nagrody indywidualne LŚ 2017:

 

MVP: Earvin N'Gapeth (Francja)

 

Drużyna marzeń:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Francja).
Przyjmujący: Ricardo Lucarelli (Brazylia) i Earvin N’Gapeth (Francja).
Atakujący: Wallace De Souza (Brazylia).
Środkowi: Graham Vigrass (Kanada) i Kevin Le Roux (Francja).
Libero: Blair Bann (Kanada).

 

W załączonych materiałach wideo ceremonia wręczenia nagród i dekoracja medalistów oraz kilka efektownych akcji Earvin N'Gapetha z Final Six Ligi Światowej w Kurytybie.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze