Niewiadoma zajęła szóste miejsce w Giro d'Italia

Katarzyna Niewiadoma (WM3) zajęła szóste miejsce w zakończonym w niedzielę dziesięcioetapowym wyścigu kolarskim Giro d'Italia (Giro Rosa). Zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Holenderka Anna van der Breggen (Boels-Dolmans).

Ostatni, niedzielny etap - z metą w Torre del Greco koło Neapolu - wygrała Amerykanka Megan Guarnier (Boels Dolmans), a Niewiadoma finiszowała na trzecim miejscu. Polka przyjechała na metę w sześcioosobowej czołówce i zyskała kilkadziesiąt sekund, dzięki czemu przesunąła się na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Van der Breggen wyprzedziła po 10 etapach Włoszkę Elisę Longo Borghini (Wiggle-High5) o 1.03 i Holenderkę Annemiek van Vleuten (Orica-Scott) o 1.39. Katarzyna Niewiadoma straciła do triumfatorki 4.02.

Małgorzata Jasińska (Cylance) zajęła 34. miejsce ze stratą 20.14, a na 68. pozycji ukończyła wyścig koleżanka klubowa Niewiadomej Anna Plichta - 54.39.