Twórca Facebooka bliski wykupienia giganta z Premier League

Piłka nożna
Twórca Facebooka bliski wykupienia giganta z Premier League
fot. PAP

Twórca najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie – Mark Zuckerberg jest bliski wykupienia wicemistrza Premier League – Tottenhamu Hotspur. Zuckerberg jest gotowy zapłacić miliard funtów brytyjskich za klub z północnego Londynu, ale jego właściciela to nie zadowala i oczekuje lepszej oferty.

Angielska ekstraklasa przyciąga nie tylko kibiców piłki nożnej. Najbogatsi ludzie na świecie chętnie inwestują w kluby z Premier League. Znanymi właścicielami klubów są m.in. Mansour Al Nahyan – arabski szejk, który jest właścicielem Manchesteru City oraz Vichai Srivaddhanaprabha, tajlandzki biznesmen do którego należy Leicester City.


Majątek Mansoura oceniany jest na 20 miliardów funtów, to jednak nic przy fortunie Marka Zuckerberga, który jest przewodniczącym amerykańskiej firmy inwestycyjnej „Iconiq Capital”. Kompania zrzesza bogatych inwestorów, którzy chcą finansować różnego rodzaju biznesy.


Jak podaje dziennik „The Times”, Zuckerberg zaproponował Joe Lewisowi, który jest właścicielem „The Spurs” miliard funtów, jednak ten odrzucił jego ofertę, twierdząc, że klub jest wart co najmniej dwa razy tyle.


W przeszłości obydwaj panowie prowadzili już rozmowy na temat przejęcia przez pomysłodawcę Facebooka klubu z White Hart Lane. W 2014 roku Zuckerberg zaoferował 882.6 milionów funtów, ale i tym razem to nie przekonało Lewisa i klub pozostał w jego rękach.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie