Łukasz Kubot wraz z Melo jest jak na razie niepokonany na trawie w tym sezonie. Debliści triumfowali ostatnio w 's-Hertogenbosch i Halle. Wcześniej w tym roku wygrali dwa prestiżowe turnieje ATP Masters 1000 w Miami i Madrycie. Do trzeciej rundy Wimbledonu para rozstawiona z czwórką awansowała po triumfie nad deblem Philipp Petzschner - Alexander Peya 6:2, 5:7, 6:3, 3:6, 11:9.

Teraz na ich drodze staje egzotyczna, rumuńsko-pakistańska para Florin Mergea - Aisam-Ul-Haq Qureshi, rozstawiona z numerem 14 w całym turnieju. Mecz z udziałem lubinianina będzie pierwszym spotkaniem poniedziałku na korcie numer 17. Spotkanie będziemy transmitować od 12:30 na antenach Polsat Sport Extra i Tenis Premium 2.

Nieco później, bo około 16:00 na kort numer 18 wyjdzie inny z eksportowych polskich deblistów - Marcin Matkowski. "Matka" w Londynie występuje w parze z Maksem Mirnyjem, a słowiańska para sensacyjnie wygrała w drugiej rundzie z rozstawionymi z "piątką" słynnymi amerykańskimi bliźniakami Mike'em i Bobem Bryanami 6:3, 7:5, 6:4.

W kolejnym meczu Matkowski i Mirnyj zmierzą się z Amerykaninem Nicholasem Monroe i Nowozelandczykiem rosyjskiego pochodzenia Artemem Sitakiem. Będzie to trzecie poniedziałkowe spotkanie na korcie numer 18, na którym gra rozpocznie się o 12:30 meczem Rybarikova - Martić. Polsko-białoruski debel zaprezentuje więc swoje umiejętności nie wcześniej niż o 16:00. Transmisja meczu w Polsacie Sport.