Radwańska odpadła z Wimbledonu! Polka bez szans ze znakomitą Kuzniecową!

Tenis

Agnieszka Radwańska nie przełamała fatalnej passy przeciwko Swietłanie Kuzniecowej i odpadła z Wimbledonu w IV rundzie turnieju. Rosjanka powraca do ćwierćfinału po dziesięciu latach absencji. Przeciwko Polce zaprezentowała niezwykle silną, ale i precyzyjną grę, wytrącając Isi z rąk niemal wszystkie atuty.

Potwierdził się czarny scenariusz i Radwańska raz jeszcze nie zdołała odpowiedzieć na siłową grę Kuzniecowej. Rosjanka wygrała po raz czternasty w osiemnastym spotkaniu obu pań, dominując na korcie w sposób niekwestionowany.

 

Rywalka Isi rozpoczęła spotkanie od czterech wygranych gemów i spokojnie dowiozła przewagę do końca. Radwańska nie potrafiła odpowiedzieć na mocne i zabójczo precyzyjne winnery Rosjanki, która uzbierała w pierwszym secie blisko dwadzieścia piłek kończących. Polka próbowała technicznych fajerwerków, jednak była bezradna: żadna z jej zabójczych broni nie była tego dnia skuteczna - Kuzniecowa doskonale poruszała się na potężnie zbudowanych nogach i dobiegała do niezbyt precyzyjnych skrótów Polki.

 

Nadzieje dawał początek drugiej partii: Radwańska utrzymywała podanie i postraszyła Kuzniecową, która chwilami traciła inicjatywę. Polka zwyciężyła w ważnym gemie na 2:1, który trwał ponad dziesięć minut. Wydawało się, że może być w stanie zaatakować Rosjankę przy jej podaniu, jednak słabła z każdą minutą.

 

Kuzniecowa przełamała na 4:3 i stało się jasne, że awans Swiety do ćwierćfinału powinien być już tylko formalnością. Dość nieoczekiwanie wtedy obudziła się krakowianka, która zaatakowała w ostatniej z możliwych chwil i przyparła rywalkę do muru w jej gemie serwisowym. Polka miała dwa break pointy, jednak Kuzniecowa zachowała zimną głowę i spokojnie się wybroniła, zdobywając cztery punkty z rzędu i kończąc jednostronne spotkanie.


Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 2:6, 4:6

ch, Polsat Sport
Mecz zakończony
Radwańska
0:2
Kuzniecowa
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za udział w relacji na żywo! Agnieszka Radwańska pożegnała się z tegorocznym Wimbledonem, zaś w ćwierćfinale zameldowała się znakomita Swietłana Kuzniecowa.

Radwańska - Kuzniecowa 2:6, 4:6
Zrobiło się gorąco po fantastycznym winnerze Radwańskiej i podwójnym błędzie serwisowym Rosjanki. Polka zagrała odważnie i powalczyła: miała aż dwa break pointy! Rosjanka w porę jednak wróciła do pewnej gry i odwróciła losy gema wygrywając całe spotkanie w efektownym stylu.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 4:5
Polka wygrała swoje podanie "na sucho", jednak teraz staje przed zadaniem niemal niemożliwym. Aby pozostać w grze, potrzebne jest jej pierwsze w tym spotkaniu przełamanie Kuzniecowej.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 3:5
Polka nie ma sobie równych w chwilach sytuacyjnych, jednak tylko broniła się w gemie numer osiem. Już za kilka minut Rosjanka może awansować do ćwierćfinału po raz czwarty w swojej karierze. Po raz ostatni awansowała tam aż... dziesięć lat temu!

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 3:4
Próżno szukać dzisiaj udanego skrótu Radwańskiej - tajna broń Polki zawodzi w starciu z Kuzniecową, która wspaniale porusza się na potężnie zbudowanych nogach. Isia wyrzuciła kilka kluczowych piłek i dała się przełamać - czy jest to początek końca Polki w tym spotkaniu?

Radwańska momentami wyglądała na zniechęconą...

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 3:3
Przyzwoity początek Polki przy podaniu rywalki, ale później było już "po staremu". Kuzniecowa zagrywa na tyle mocno, że Isia jest bezradna. Kolejny remis.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 3:2
Doskonały gem w wykonaniu Swiety, ale Radwańska pod presją radzi sobie znakomicie. Krakowianka wygrała gem serwisowy nie bez problemów, ale imponuje pewnością siebie w końcówkach.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 2:2
Isia niestety zepsuła jedną z dłuższych wymian tego spotkania. Kuzniecowa porusza się bez zarzutów i spokojnie dobiega do niezbyt precyzyjnych skrótów Radwańskiej - tych jest dzisiaj jak na lekarstwo. Koniec końców Rosjanka wygrała swoje podanie do zera.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 2:1
Najdłuższy gem spotkania! Na rozpoczęcie podania Radwańskiej publiczność mogła oklaskiwać dwa kapitalne uderzenia kończące Rosjanki. Polka otrząsnęła się w porę i obroniła dwie szanse na przełamanie rywalki, zdobywając trzy punkty z rzędu. Gra na przewagi to prawdziwy festiwal różnorodności: od passing shotów, przez loby, aż po pierwszy as serwisowy Radwańskiej. Kuzniecowa długo radziła sobie doskonale, jednak po ponad dziesięciu minutach gry trzeci gem padł wreszcie łupem Radwańskiej. Kluczowy moment tego spotkania!

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 1:1
Rosjanka udanie zareagowała na wygranego gema Polki i wyrównała stan seta, chociaż nie bez problemów. W kluczowych momentach forehand Kuzniecowej jednak nie zawodzi: kapitalny winner na zakończenie partii.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1, 1:0
Przy stanie 30:15 dla Isi, przyciśnięta do muru Kuzniecowa zagrała dwie znakomite piłki kończące na linię, jednak Polka - przy odrobinie szczęścia - obroniła break pointa i popisała się dwiema rewelacyjnymi akcjami przy siatce. Znakomita końcówka Radwańskiej, Polka na prowadzeniu!

Statystyki pierwszego seta.

Radwańska - Kuzniecowa 0:1 (2:6)
Rosjanka spokojnie utrzymała własne podanie, a pierwszy set padł jej łupem. Radwańska po złym początku wróciła do gry, jednak musi zagrać odważniej przy serwisie rywalki. Pół godziny spotkania za nami i mamy 1:0 dla Kuzniecowej.

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 2:5
Polka przedłużyła pierwszego seta, jednak zwycięstwo Rosjanki wydaje się już tylko formalnością. Isia grała mocne piłki umiejscowione w rogi kortu, sprawiając sporo kłopotów Kuzniecowej, jednak musi oszczędzać siły na kolejną partię.

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 1:5
As serwisowy i świetna reakcja na dojście Radwańskiej do siatki: gem zaczął się od dwóch udanych akcji Kuzniecowej, jednak potem Isia zmusiła Rosjankę do błędów i wywalczyła pierwszego w tym meczu break pointa! Kuzniecowa obroniła się jednak i w koncertowy sposób odwróciła losy szóstego gema. Trwa wielki popis Rosjanki.

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 1:4
Pierwszy wygrany gem przez Polkę! Czy Isia się rozkręci? Polka przyjęła styl rywalki i wzmocniła swoje odegrania, jednak wciąż to Kuzniecowa prowadzi grę i ma miażdżącą przewagę siłową. Gem zakończony udaną akcją Radwańskiej przy siatce dał promyk nadziei.

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 0:4
Swieta nie pokazuje dzisiaj słabych stron. Swobodne uderzenia w koniec kortu są nie do odebrania dla Polki. Jedenaście winnerów Kuzniecowej już na samym początku spotkania. Rosjanka póki co demoluje Radwańską...

Na pocieszenie Radwańskiej - wygrała ona najbardziej efektowną wymianę początku spotkania.

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 0:3
Rosjanka potwierdza wielką formę kończąc akcje silnymi i precyzyjnymi winnerami. Radwańska jest bezradna wobec potężnych uderzeń rywalki. Podwójne przełamanie...

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 0:2
Siłowa gra Rosjanki zbiera żniwa. Po mocnym serwisie Kuzniecowa zdecydowanie rusza do przodu i dochodząc do siatki nie daje najmniejszych szans Radwańskiej. Potężnie zbudowana 32-latka popełnia jednak błędy niewymuszone, które pozwoliły Isi nawiązać walkę w drugim wyrównanym gemie tego spotkania. Ostatecznie padł on łupem Swiety po asie serwisowym.

Radwańska - Kuzniecowa 0:0, 0:1
Rozpoczęliśmy starcie od podania Radwańskiej. Isia rozpoczęła pewnie i zaprosiła Rosjankę pod siatkę, popisując się skutecznymi minięciami. Później było niestety fatalnie: Radwańska popełniła kilka błędów i przegrała pięć punktów z rzędu, dając się przełamać już w gemie otwarcia.

Prezentujemy historię pojedynków Radwańskiej z Kuzniecową, która jest zdecydowanie na niekorzyść Polki:

 

Panie rozpoczęły już rozgrzewkę i za kilka chwil zaczynamy!

W tym samym czasie bój toczy inny reprezentant Polski: Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo mierzą się z parą Mergea/Quereshi.

Spotkanie rozpocznie się około 12:45 czasu polskiego. Transmisja w Polsacie Sport i Tenis Premium 1.

Tak Agnieszka Radwańska poradziła sobie w trzeciej rundzie: w oczekiwaniu na początek meczu przypominamy skrót pojedynku z Timeą Bacsinszky.

 

Witamy w relacji na żywo z meczu IV rundy Wimbledonu!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze