Sporty walki

Włodarczyk - Gassijew na turnieju Super...

Jak poinformował jeden z organizatorów WBSS Kalle Sauerland, kibice będą oglądać kolejne walki ćwierćfinałowe co tydzień na innej gali. Na razie wiadomo, kto wystąpi 9 i 16 września. W Kijowie zmierzą się wspomniani Usyk i Huck, natomiast tydzień później w Liverpoolu dojdzie do starcia Calluma Smitha (22-0, 17 KO) i Erika Skoglunda (26-0, 12 KO).

 

Cały harmonogram WBSS ma zostać niebawem potwierdzony. Wiadomo na razie tylko tyle, że ćwierćfinały mają się odbyć we wrześniu i październiku, półfinały to początek 2018 roku, natomiast finał to maj 2018 roku.

 

W turnieju weźmie udział także Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO). Rywalem "Diablo" będzie mistrz świata IBF Murat Gassijew (24-0, 17 KO). Do tego starcia ma dojść na przełomie września i października. Gdzie? - Być może walka odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, ale póki co jest za wcześnie, by o tym mówić. To jedna z opcji. Są też inne warianty, jak na przykład Rosja albo Polska - stwierdził agent Gassijewa Aleksiej Wasiliew.

 

World Boxing Super Series to turniej, który wyłoni najlepszego pięściarza w wadze junior ciężkiej i superśredniej. W puli nagród jest 50 milionów dolarów.