Złoty Puchar CONCACAF: Zwycięstwa Meksyku i Jamajki w grupie C

Piłkarze Meksyku pokonali Salwador 3:1 w pierwszym meczu grupy C rozgrywanego w USA Złotego Pucharu CONCACAF - mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Trzy punkty zdobyła też Jamajka, która wygrała z reprezentacją Curacao 2:0.

Bohaterem reprezentacji Meksyku w San Diego był 29-letni pomocnik Elias Hernandez, który zdobył bramkę (w 29. minucie) i zanotował asysty przy golach Hedgardo Marina (8.) i Orbelina Pinedy (55.).

Zwycięzców z ławki trenerskiej prowadził Pompilio Paez, asystent selekcjonera Juana Carlosa Osorio, który został zawieszony na sześć meczów za obrażenie sędziego.

- Widziałem dzisiaj dużo pozytywów. Ten zespół będzie grał coraz lepiej. W pierwszej połowie mieliśmy drobne problemy, które chyba wynikały ze sposobu gry Salwadoru - przyznał Paez.

Osorio obserwował swoich piłkarzy z trybun. Cały czas robił notatki i bardzo przeżywał spotkanie.

- Najgorsze jest to, że nie mogę być na ławce i pomagać drużynie. To chyba największy koszmar każdego trenera - podkreślił.

Meksyk jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia trofeum. W kolejnym meczu, w czwartek w Denver, zmierzy się z Jamajką, która w niedzielę pokonała Curacao 2:0. Bramki zdobyli Romario Williams (58.) i Darren Mattocks (73.).

Złoty Puchar CONCACAF rozgrywany jest co dwa lata. Bierze w nim udział 12 zespołów, które są podzielone na trzy grupy. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny oraz dwie ekipy z trzeciego miejsca.

Wyniki meczów 1. kolejki:

Grupa C

Meksyk - Salwador 3:1
Bramki: dla Meksyku - Hedgardo Marin (8), Elias Hernandez (29), Orbelin Pineda (55); dla Salwadoru - Nelson Bonilla (10)

Curacao - Jamajka 0:2
Bramki: Romario Williams (58), Darren Mattocks (73)

Kanada - Gujana Francuska 4:2
Bramki: dla Kanady - Dejan Jakovic (28), Scott Arfield (45+2), Alphonso Davies (60, 85); dla Gujany Francuskiej - Roy Contout (69), Sloan Privat (71).

Honduras - Kostaryka 0:1
Bramka: Marcos Urena (39)

1. Kanada             1 1 0 0  4-2    3
2. Kostaryka          1 1 0 0  1-0    3
3. Honduras           1 0 0 1  0-1    0
4. Gujana Francuska   1 0 0 1  2-4    0