Afera z udziałem Żygadły wyjaśniona

Siatkówka
Afera z udziałem Żygadły wyjaśniona
fot. Cyfrasport

Słowa rozgrywającego reprezentacji Polski Łukasza Żygadło podane przez worldofvolley.com okazały się nieprawdziwe. Na serbskiej stronie internetowej pojawiło się sprostowanie. Na naszym portalu również opublikowaliśmy informację bazującą na cytacie z worldofvolley.com, która w związku z powyższym mijała się z prawdą.

- Dostałem powołanie do reprezentacji Polski, jednak ja wolałem zostać tutaj i rywalizować w Klubowych Mistrzostwach Azji z moją drużyną Sarmayeh Bank - miał powiedzieć w rozmowie z korespondentem z Iranu polski rozgrywający. Jak się jednak okazało było to zwykłe nieporozumienie. Słowa Żygadły zostały nieprawidłowo zinterpretowane.

Autorzy artykułu przeprosili zarówno głównego poszkodowanego, jak i czytelników portalu. Poinformowali również, że celem witryny jest podawanie jedynie prawdziwych informacji.

 

Żygadło od 2000 r. był sukcesywnie powoływany do kadry narodowej. 10 lat później zawiesił karierę reprezentacyjną, co argumentował brakiem czynnego konkurowania o miejsce w składzie. Dopiero w drużynie Anastasiego Żygadło został pierwszym rozgrywającym. Ma na koncie srebrny medal Mistrzostw Świata, brązowy i złoty medal Ligi Światowej, brązowy medal Mistrzostw Europy i srebrny medal Pucharu Świata w Japonii. W 2012 r. uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich, gdzie Polacy doszli do ćwierćfinału.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie