Górnik - Legia: Bilety wyprzedane w ekspresowym tempie

Piłka nożna
Górnik - Legia: Bilety wyprzedane w ekspresowym tempie
fot. PAP

Już w najbliższy weekend rozpocznie się sezon 2017/2018 w ekstraklasie i piłkarze robią wszystko, by możliwie jak najlepiej zainaugurować rozgrywki. Kibice Górnika Zabrze również postanowili pokazać się od początku kampanii z dobrej strony i ekspresowo wykupili wszystkie bilety na sobotni mecz z Legią Warszawa.

20 078 – to liczba biletów, którą nabyli fani Górnika na to spotkanie. Co warte podkreślenia, proces ten zajął im zaledwie 51 godzin i 52 minuty. Od kilku dni nie ma już miejsc na starcie z aktualnymi mistrzami Polski.

 

Górnik Zabrze, który przed rokiem występował na zapleczu ekstraklasy, mógł poszczycić się najwyższą średnią fanów, która zasiadała na trybunach podczas meczów domowych w całej lidze. Frekwencja wynosiła 10 600 kibiców i była o prawie 5 tysięcy wyższa niż drugiego w zestawieniu Podbeskidzia Bielsko-Biała. Najwyższa frekwencja podczas jednego spotkania miała miejsce 3 marca i przypadła na potyczkę Górnika z GKS-em Tychy. Wtedy to na trybuny przy ulicy Roosevelta przybyło aż 17 777 fanów.

 

Gdyby na każdy domowy mecz Górnika Zabrze przychodziło tylu kibiców, co na mecz z Wojskowymi, to w poprzedniej kampanii zabrzański klub pod względem frekwencji zająłby drugie miejsce, ale wśród klubów ekstraklasy. Liderująca w tym zestawieniu Legia mogła się pochwalić średnio liczbą 20 500 kibiców podczas spotkań rozgrywanych na własnym obiekcie.

KB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze