Kobieca drużyna w League of Legends? Polki w międzynarodowej organizacji

Inne
Kobieca drużyna w League of Legends? Polki w międzynarodowej organizacji
fot. Grow uP eSports

Kobieca drużyna League of Legends z Polkami w składzie dołączyła do międzynarodowej organizacji z siedzibą w Portugalii i Makau.

Żeńska scena League of Legends wydaje się jeszcze mniej rozwinięte od damskich zmagań w Counter-Strike’a: Global Offensive. A jednak, międzynarodowy klub Grow uP eSports postanowił zatrudnić formację złożoną z samych kobiet. Co ciekawe, w ich barwach obok Hiszpanki czy Austriaczki zobaczymy dwie Polki: Martę ‘Skazzę’ Świderską na topie oraz Patrycję ‘Reniferkę’ Krumin. Obie graczki prowadzą zresztą kanały na Twitchu.

 

Niektóre z zawodniczek uczestniczyły w turnieju dla kobiet podczas Paris Games Week w 2015 roku. Aktualny skład trenuje razem od dwóch lat. - Po reprezentowaniu kilku znanych organizacji w przeszłości i wygraniu kilku europejskich turniejów kobiecych, zespół jest gotowy do podjęcia rywalizacji na wyższy poziomie – poinformowała menadżerka zespołu, Carolina ‘TaurenBreezy’ Almeida. – Dziewczyny są nie tylko najlepsze w swoich indywidualnych rolach, ale także - po dwóch latach wspólnej gry – świetnie rozwinęły grę drużynową – dodaje.

 

Skład Grow uP eSports Europe Female:

Top Lane - Marta “Skazza” Świderska
Jungle - Patrycja “Reniferka” Krumin
Mid Lane - Tanja “Escapex3” Reither
Marksman - Laura “Aryenzz” Muñoz
Support - Marlies “Maestra” Brunnhofer

 

Jak informują włodarze Grow uP eSports, formacja ma w planach udział w kilku prestiżowych rozgrywkach. Do tej pory nie wyszczególniono jednak żadnych z nich.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze