Legia znalazła następcę Odjidjy-Ofoe w Lotto Ekstraklasie?

Piłka nożna
Legia znalazła następcę Odjidjy-Ofoe w Lotto Ekstraklasie?
fot.Cyfrasport

Legia Warszawa po sprzedaży Vadisa Odjidjy-Ofoe do Olympiakosu Pireus szuka jego następcy. Wśród potencjalnych graczy, którzy mogliby zastąpić kreatywnego Belga jest wymieniany były gracz stołecznego klubu - Rafał Wolski, który obecnie występuje w Lechii Gdańsk.

Odejście 28-letniego pomocnika sprawiało, że Legia przed bojem o Ligę Mistrzów musi szukać ofensywnego gracza. Co prawda, szeregi mistrzów Polski zasilił niedawno Krzysztof Mączyński, ale jest to zawodnik zdecydowanie bardziej defensywny niż Odjidja-Ofoe. Wychowanek Wisły Kraków zdecydowanie lepiej odnajduje się w środku pola, a nie bezpośrednio za napastnikiem.

Szkoleniowiec warszawskiej drużyny - Jacek Magiera ma duże pole manewru w drugiej linii. Trener mistrzów Polski ma do dyspozycji Guilherme i Kaspera Hamalainena, lecz perspektywa długiego sezonu skłania go do sprowadzenia jeszcze jednego piłkarza na Łazienkowską 3.

Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik za pośrednictwem Twittera podał, że Legia jest zainteresowana pozyskaniem Wolskiego. Temat powrotu niespełna 25-letniego zawodnika do stolicy po raz pierwszy pojawił się po zakończeniu sezonu. Jednak wówczas 4-krotny reprezentant Polski leczył kontuzję kolana i sprawa ucichła. Obecnie urodzony w Kozienicach pomocnik nie ma żadnych problemów zdrowotnych, a mistrzowie Polski chcą wrócić do rozmów z Lechią.

 

 

Wolski reprezentował barwy Legii w latach 2008-2012. Pięć lat temu uchodził za wielki talent w polskiej piłce i za 2,7 mln euro przeniósł się do Fiorentiny, w której nie przebił się do pierwszego składu. W ostatnim sezonie wystąpił w gdańskim zespole w 34 meczach Lotto Ekstraklasy i strzelił w nich 3 gole oraz zaliczył 7 asyst.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze