Lewandowski zarabia bajońskie sumy, ale wciąż jest w cieniu Messiego i Ronaldo!

Piłka nożna
Lewandowski zarabia bajońskie sumy, ale wciąż jest w cieniu Messiego i Ronaldo!
fot. PAP

Świetna forma Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium oraz reprezentacji Polski spowodowała, że zarabia on coraz więcej. - Robert ma szansę zostać pierwszym polskim sportowcem, który w trakcie kariery zarobi miliard złotych - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" agent piłkarza Cezary Kucharski. Polak wciąż jest jednak w cieniu ścisłej czołówki, czyli Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

W grudniu Lewandowski podpisał z "Bawarczykami" nowy kontrakt, który gwarantuje mu rekordowe zarobki. Oficjalnie mówiono o tym, że umowa opiewa na około 15 milionów euro za sezon, jednak dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński uważa, że jest to nawet o pięć milionów więcej! Takiej pensji nie ma w Bundeslidze żaden inny zawodnik!

Co więcej, Polak swój majątek powiększy dodatkowo o około 3 miliony euro, ze względu na wpływy z reklam. Przeliczając na złotówki zarobi on więc w ciągu roku blisko 100 milionów złotych!

- Kwota robi wielkie wrażenie i w całości, i w rozbiciu: 100 mln złotych rocznie oznacza 8,3 mln zł miesięcznie, 274 tysiące dziennie, 11 tysięcy na godzinę, 190 złotych na minutę i 3 złote na sekundę - wylicza "Super Express".

Ponadto "Lewy" ma zapisanych w kontrakcie jeszcze parę bonusów, które Bayern będzie zobowiązany mu wypłacić w przypadku wywalczenia mistrzostwa Niemiec, wygrania Ligi Mistrzów, a także zajęcia miejsca na podium w plebiscycie "Złotej Piłki".

- Moim zdaniem Robert ma szansę zostać pierwszym polskim sportowcem, który w trakcie kariery zarobi miliard złotych. Mało jest na rynku napastników takich jak on. Dlatego nawet w wieku 33 lat, gdy wygaśnie mu umowa z Bayernem, będzie łakomym kąskiem i może podpisać bardzo dobry kontrakt - mówi Cezary Kucharski.

Kapitanowi reprezentacji Polski wciąż jednak daleko do ścisłej czołówki. Dla porównania kontrakt Messiego w FC Barcelona gwarantuje mu przychody na poziomie 95 milionów euro za sezon, a gwiazdor Realu Madryt - Ronaldo - negocjuje w tej chwili nową umowę, która ma mu zapewnić tytuł najlepiej zarabiającego piłkarza na świecie...

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze