Liga Mistrzów: Przyspieszony debiut Rzeźniczaka w Karabachu Agdam

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Przyspieszony debiut Rzeźniczaka w Karabachu Agdam
fot. Cyfrasport

Jakub Rzeźniczak rozegrał pierwsze spotkanie w barwach Karabachu Agdam. Drużyna Polaka pokonała gruzińską Samtredię 5:0 w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Rzeźniczak swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Łódzkim Klubie Sportowym. Do Legii trafił mając 17 lat. Sezon 2006/2007 spędził w Widzewie Łódź, dokąd został wypożyczony przez stołeczny klub. Od tamtej pory nieprzerwanie reprezentował barwy wojskowych. Zdobył w kraju wszystko, co było do zdobycia, więc nadszedł czas na kolejne wyzwania.

Nowym pracodawcą "Rzeźnika" została azerska drużyna Karabachu Agdam. Kierunek transferu może wydawać się dość niespodziewany, jednak sam zawodnik jest przekonany o słusznosci swojej decyzji. - Wiele osób myśli, że Azerbejdżan to trzeci świat czy nawet jeszcze dalej. Klub do którego trafię ma duże aspiracje. Karabach jest drużyną, która z powodzeniem walczyła w ostatnich latach w fazie grupowej Ligi Europy - uzasadnia.

Nowa drużyna Rzeźniczaka w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów wygrał 5:0 z gruzińską Samtredią. Polak w 31. minucie pojawił się na boisku i pozostał na nim do końcowego gwizdka. Jedną z bramek zdobył Wilde-Donald Guerrier, który przez 3 sezony występował w Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie