Plizga jak Rooney! Wraca do domu po 13 latach

Piłka nożna
Plizga jak Rooney! Wraca do domu po 13 latach
fot. Cyfra Sport

Dawid Plizga ma za sobą udany sezon w Górniku Zabrze. Weteranowi polskich boisk bliżej jest już jednak do piłkarskiej emerytury i coraz mniej klubów interesuje się 31-latkiem. Z możliwości pozyskania Plizgi skrzętnie skorzystał jego były pracodawca, a jednocześnie klub z którego się wywodzi - GKS Katowice. W stolicy Górnego Śląska wierzą, że piłkarz pomoże im w awansie do elity.

Plizga związał się z "GieKSą" na rok. W ekipe z Bukowej debiutował w sezonie 2003/2004, jako 19-latek. Jako jedyny piłkarz w zespole pamięta jeszcze czasy, gdy GKS grał w Ekstraklasie i to właśnie jego doświadczenie ma pomóc drużynie w awansie.

W przeszłości Plizga nie raz udowadniał, że jest wartościowym graczem i w pojedynkę potrafi rozstrzygnąć losy spotkania. W swoim debiutanckim sezonie w Ekstraklasie, to właśnie jego gole w ostatnich fragmentach meczów z Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze pozwoliły katowiczanom pozostać w lidze.

Słabo grający GKS nie zdołał uniknąć spadku w kolejnym sezonie i Plizga przeprowadził się do Zagłębia Lubin, gdzie spędził kolejne pięć lat. To nie była dla niego łatwa decyzja, ponieważ czuł się z tym klubem emocjonalnie związany i jak sam deklarował, z "GieKSą" mógłby grać nawet w 2. Lidze. Teraz będzie miał okazję potwierdzić swoją klasę w walce o awans.

 

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie