Polscy siatkarze pozostali na 5. miejscu w rankingu CEV

Siatkówka
Polscy siatkarze pozostali na 5. miejscu w rankingu CEV
fot. Cyfra Sport

Polscy siatkarze, mimo słabego występu w Lidze Światowej, utrzymali piąte miejsce w europejskim rankingu. Liderami są Francuzi, którzy w niedzielę triumfowali w tych rozgrywkach. Kolejne miejsca zajmują Rosjanie i Serbowie.

Biało-Czerwoni w Lidze Światowej zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji. To był najsłabszy występ Polaków od 2014 roku, kiedy też zajęli ósmą lokatę i zdobyli pierwszy od 40 lat złoty medal mistrzostw świata. W tym sezonie na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce mistrzostwa Europy.

 

Tytułu będą bronić Francuzi, którzy byli też najlepsi w Lidze Światowej i są liderem rankingu CEV. Na drugie miejsce tego zestawienia awansowali Rosjanie, a na trzecim utrzymali się Serbowie.

 

W pierwszej dziesiątce największy spadek zanotowali Włosi - ostatnia drużyna tzw. elity w Lidze Światowej. Teraz Italia znajduje się na czwartej pozycji - tuż przed Polakami.

 

Kobiecy ranking zostanie zaktualizowany po rozgrywkach World Grand Prix. W ostatniej edycji - w sierpniu zeszłego roku - Polki zajmowały dziewiątą lokatę.

Czołówka rankingu CEV mężczyzn:
     
     1. Francja   288 pkt
     2. Rosja    280
     3. Serbia    274 
     4. Włochy    270
     5. Polska    268 
     6. Bułgaria   266
     7. Belgia    248
     8. Niemcy    242
     9. Słowenia   240
     10. Finlandia  234  
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze