Wimbledon: Młoda Polka rozbiła zwyciężczynię Australian Open!

Maja Chwalińska jest już w 1/8 finału juniorskiego Wimbledonu. W 2. rundzie turnieju 15-latka pokonała zwyciężczynię tegorocznego Australian Open juniorów Ukrainkę Martę Kostjuk 6:1, 6:4! Spotkanie trwało godzinę i osiem minut.

Kostjuk w 2017 roku została mistrzynią Australian Open w grze pojedynczej dziewcząt, pokonując w finale Szwajcarkę, Rebekę Masarovą. W Londynie rozstawiona była z numerem 5, a do drugiej rundy awansowała po pewnym zwycięstwie nad Kają Juvan. Nie spodziewała się chyba jednak, że jej przygoda z wimbledońskimi kortami skończy się tak szybko, a pogromczynią zostanie równieśniczka - nasza Maja Chwalińska (648 WTA). Polka rozbiła Ukrainkę już w pierwszym secie, w którym aż trzy razy przełamała rywalkę, wygrywając 6:1. Blisko takiego samego wyniku było w partii numer 2, ale Kostjuk stać było jeszcze na wygranie trzech gemów z rzędu. Przy 5:4 Chwalińska przełamała jednak przeciwniczkę po raz kolejny i sztrmem weszła do 1/8 finału Wimbledonu.

W kolejnej rundzie polska tenisistka zmierzy się z o dwa lata starszą Amerykanką Ann Li, która pokonała Brytyję Eliz Maloney w trzech setach. Rywalka Polki nie jest klasyfikowana w rankingu WTA. Spotkanie, którego stawką będzie ćwierćfinał rozegrane zostanie w środę 12 lipca.

Chwalińska do turnieju głównego musiała przebijać się przez kwalifikacje - wygrała w nich dwa spotkania, dzięki którym dostała się do głównej drabinki juniorskiego Wimbleodnu. Nnajpierw okazała się lepsza od Rosjanki Jekatieriny Wiszniewskiej, wygrywając gładko 6:0, 6:1. W kolejnym spotkaniu jej rywalką była Amerykanka Cori Gauff. Tym razem mecz trwał trzy godziny i zakończył się wynikiem 6:7, 6:3, 6:2. W pierwszej rundzie młoda polska tenisistka (648 WTA) trafiła na inną kwalifikantkę - 947. w rankingu WTA Amerykankę Victorię Flores i wygrała z nią 7:6, 6:3.

Chwalińska w ubiegłym roku wspólnie z Igą Świątek i Stefanią Dzik Rogozińską wygrały juniorski Fed Cup. Jest także mistrzynią Europy kadetek w deblu wspólnie z Świątek.

Maja Chwalińska - Marta Kostjuk 6:1, 6:4