Afera z Maloudą! Zagrał w reprezentacji... Gujany Francuskiej

Piłka nożna
Afera z Maloudą! Zagrał w reprezentacji... Gujany Francuskiej
fot. PAP
Florent Malouda przez 8 lat grał w reprezentacji "Trójkolorowych".

Znany z gry na europejskich boiskach Florent Malouda zagrał dla reprezentacji Gujany Francuskiej w meczu Złotego Pucharu CONCACAF z Hondurasem. Sprawa jest o tyle dziwna, gdyż pomocnik w przeszłości występował w drużynie narodowej Francji.

Malouda urodził się w Kajennie – stolicy Gujany Francuskiej. Przygodę z piłką zaczynał we Francji, a największe triumfy święcił z Chelsea, z którą wygrał Premier League, trzy razy puchar Anglii oraz Ligę Mistrzów w 2012 roku. Potem nigdzie dłużej nie zagrzał miejsca, ostatnim jego klubem był indyjski Wadi Degla. W reprezentacji Francji rozegrał 80 meczów, strzelając 9 goli. W 2006 roku został wicemistrzem świata.

 

Ostatnio jednak wystepuje w drużynie narodowej Gujany Francuskiej, w której zadebiutował w czerwcowym meczu Pucharu Karaibów z Jamajką. Te rozgrywki nie są jednak oficjalnym turniejem FIFA.

 

Teraz 37-latek zagrał w Złotym Pucharze CONCACAF, w meczu z Hondurasem (0:0). Przepisy FIFA uniemożliwiają gry dla innej reprezentacji, ale Gujana Francuska jest zamorskim terytorium Francji. Sprawie ma się przyjrzeć Komitet Dyscyplinarny Złotego Pucharu, gdyż wiele głosów mówi, że Malouda jednak nie mógł zagrać w tym turnieju. Gospodarzem imprezy są Stany Zjednoczone, a trofeum broni Meksyk.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze