Dziewięć polskich par w Warmia Mazury World Tour

Siatkówka
Dziewięć polskich par w Warmia Mazury World Tour
fot. PAP

Coraz mniej czasu dzieli nas od turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour. Światowa siatkówka plażowa już po raz trzeci zawita do stolicy Warmii i Mazur – Olsztyna. Znamy już pary, które wystartują w tegorocznej edycji turnieju. Wśród nich znajdzie się dziewięć duetów reprezentujących nasz kraj.

W olsztyńskim turnieju wystartują reprezentanci aż 41 krajów. Nie zabraknie światowej czołówki z czterema najlepszymi Brazylijskimi parami na czele i mistrzami olimpijskimi – Alison/Bruno Schmidt. Turniej na Warmii i Mazurach nie może odbyć się też bez Łotyszy Samoilovs/Smedins, którzy wygrali w ubiegłorocznej edycji. W Olsztynie obejrzymy też reprezentantów USA Dalhausser/Lucena, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w Gstaad Major, pokonując w finale duet Kantor/Łosiak. Wśród tak wielu światowych par znajdą się oczywiście Polacy i Polki. Do Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 zgłoszono w sumie dziewięć biało-czerwonych teamów – pięć par mężczyzn i cztery pary kobiet.

 

Największe nadzieje pokładane są oczywiście w parze Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, która w ostatnim czasie notuje wzrost formy, bazując na doświadczeniu wyniesionym z wieloletniej wspólnej gry. Z pewnością polscy kibice nie mogą doczekać się, by zobaczyć też duety, które powstały wraz ze startem sezonu poolimpijskiego.

 

Polskie pary na turniej FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017:

 

MĘŻCZYŹNI:

 

Turniej główny:

 

Grzegorz Fijałek / Michał Bryl

Maciej Rudol / Jakub Szałankiewicz

Mariusz Prudel / Kacper Kujawiak

Bartosz Łosiak / Piotr Kantor

 

Kwalifikacje:

 

Mateusz Paszkowski / Mateusz Łysikowski

 

KOBIETY:

 

Turniej główny:

 

Kinga Kołosińska / Jagoda Gruszczyńska

Martyna Kłoda / Dorota Strąg

Katarzyna Kociołek / Aleksandra Gromadowska

 

Kwalifikacje:

 

Marta Łodej / Magdalena Orlicka

 

Do turnieju, jako teamy rezerwowe, zostały zgłoszone następujące pary: Magdalena Sandra Szychowska, Piotr Łukasik / Marcin Ociepski, Maciej Lewicki / Bartłomiej Krzyżanowski oraz Michał Kądzioła / Michał Makowski.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze