ME w kajakarstwie: Polacy jadą do Bułgarii po medale

Inne
ME w kajakarstwie: Polacy jadą do Bułgarii po medale
fot. PAP

W piątek w Płowdiw rozpoczną się mistrzostwa Europy w kajakarstwie, pierwsza duża impreza w tej dyscyplinie od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na starcie stanie 26 reprezentantów Polski, których celem jest zdobycie kilku medali.

Jak poinformował prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski, do Bułgarii wysłany został "najmocniejszy skład wzmocniony zawodnikami z kadry młodzieżowej".

- Kajakarze trenera Mariusza Słowińskiego mają zadanie wejść do finałów, co i tak będzie postępem w porównaniu z poprzednimi latami. Po cichu wierzę w medalowy występ czwórki na 500 i 1000 metrów - zaznaczył Wróblewski.

Po raz pierwszy w zawodach tej rangi kadrę kanadyjkarzy poprowadzi trener Marek Ploch, wychowawca Meng Guanlianga i Yang Wenjuna, jedynych chińskich złotych medalistów olimpijskich w kajakarstwie.

"Na wyniki kanadyjkarzy czekamy z niecierpliwością. Zobaczymy jak metody trenera Plocha skutkują w warunkach europejskich. Liczę na medalowy występ dwójek oraz Tomasza Kaczora" - ocenił Wróblewski.

Od lat najmocniejszą grupę w reprezentacji stanowią kajakarki. Drużyna trenera Tomasza Kryka jest w trakcie przebudowy. Większość zawodniczek, które wystartują w Bułgarii, ma 19-22 lata, ale nie zabraknie medalistek olimpijskich Marty Walczykiewicz i Beaty Mikołajczyk. Mimo dużych zmian w składach osad Wróblewski spodziewa się, że kajakarski zdobędą w Płowdiw kilka medali.

W grupie kanadyjkarek prezes PZKaj wyróżnił Dorotę Borowską. "Złotym medalem z młodzieżowych mistrzostw Europy narobiła nam apetytu na dobry wynik w Płowdiw. Sądzę, że i tym razem nie zejdzie z podium" - podsumował.

W piątek odbędą się wyścigi eliminacyjne i półfinały. Finały – w sobotę i niedzielę.

Skład reprezentacji Polski:

kajakarki: Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Dominika Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Kołodziejczyk (KTK Kalisz), Julia Lis (AZS AWF Poznań), Karolina Markiewicz (AZS Politechnika Opole)

kanadyjkarki: Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.), Iwona Czarnecka (Spójnia Warszawa), Magda Stanny (Warta Poznań)

kajakarze: Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz), Bartosz Stabno (Posnania), Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok), Norbert Kuczyński (Wiskord Szczecin), Piotr Mazur (Zawisza Bydgoszcz), Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz)

kanadyjkarze: Tomasz Barniak, Mateusz Kamiński (obaj OKSW Olsztyn), Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Grzybowski (Posnania), Vincent Słomiński, Michał Łubniewski (obaj Stomil Poznań), Piotr Kuleta, Mateusz Zuchora (obaj AZS Politechnika Opole), Tomasz Kaczor (Warta Poznań).

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie