Przedsezonowe plany siatkarzy Lotosu Trefla

Siatkówka
Przedsezonowe plany siatkarzy Lotosu Trefla
fot. Cyfrasport

Przed zespołem Lotosu Trefla jeszcze tylko niespełna trzy tygodnie wakacji. Od 1 sierpnia podopieczni Andrei Anastasiego rozpoczną treningi w Gdańsku, a później wezmą udział w serii sparingów i turniejów towarzyskich.

Siatkarze Lotosu Trefla po raz pierwszy po letniej przerwie spotkają się 31 lipca. Na ten dzień nie zaplanowano jednak treningów, a badania medyczne oraz wspólny obiad w sopockim Hotelu Haffner.

 

Do Ergo Areny gracze Lotosu Trefla trafią pierwszego dnia sierpnia – rano będą trenować w siłowni, a po południu w sali treningowej. W każdym z pierwszych trzech tygodni pracy przed nowym sezonem harmonogram zajęć gdańskich siatkarzy składać się będzie z trzech jednostek siłowych i czterech-pięciu siatkarskich. Co ważne, jeden z treningów w pierwszej fazie okresu przygotowawczego będzie otwarty dla kibiców. O jego dokładnym terminie klub poinformuje w najbliższym czasie.

 

Pierwsze sparingi zaplanowano na 22 i 23 sierpnia. W tych terminach gdańszczanie zagrają z Indykpolem AZS Olsztyn, a miejscem spotkań będzie Rypin. 31 sierpnia i 1 września oba zespoły zmierzą się ponownie, tym razem najprawdopodobniej w Lęborku. 7 i 8 września żółto-czarni i olsztyńscy Akademicy mogą wpaść na siebie ponownie, bowiem razem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Łuczniczką Bydgoszcz wezmą udział w tradycyjnym Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu. Tydzień później podopieczni Andrei Anastasiego mają zagrać w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, którego pełna obsada nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana. Na 22 września zaplanowano zaś sparing z Łuczniczką, który według aktualnej rozpiski włoskiego szkoleniowca jest ostatnim spotkaniem testowym przed startem ligi.

 

Nie można wykluczyć, że plany na końcówkę okresu przygotowawczego będą korygowane, bowiem termin pierwszego meczu Lotosu Trefla w nowym sezonie PlusLigi nie jest jeszcze pewny. Wszystko ze względu na prawdopodobną absencję TJ-a Sandersa, Brada Guntera i Dana McDonnella, którzy dopiero 1 października mogą zakończyć zmagania w mistrzostwach strefy NORCECA. Szczegółowe informacje na temat ligowej inauguracji będą znane wkrótce.

RM, sport.trefl.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze