Z Chorzowa do Mediolanu. Sensacyjny transfer wychowanka Ruchu!

Piłka nożna
Z Chorzowa do Mediolanu. Sensacyjny transfer wychowanka Ruchu!
fot. Cyfra Sport

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Młody, bo zaledwie 17-letni piłkarz chorzowskiego Ruchu został nowym zawodnikiem AC Milan. Mowa tutaj o Przemysławie Bargielu, wychowanku Ruchu, który zasilił szeregi "Rossonerich".

Według doniesień włoski gigant zapłacił za pomocnika około 350 tysięcy euro. Bargiel od pewnego czasu łączony był z Serie A. W grudniu zeszłego roku pojechał na testy do Interu Mediolan. Jednak na sprowadzenie Polaka zdecydował się lokalny rywal "Nerazzurrich". Możliwe, że wszystko za sprawą byłego dyrektora Interu - Massimiliano Mirabelli, który przeniósł się do Milanu i postanowił walczyć o pozyskanie Polaka właśnie do tego klubu.

Bargiel to młodzieżowy reprezentaqnt Polski od zawsze związany z Ruchem. W Ekstraklasie zadebiutował wiosną 2016 roku, w meczu z Cracovią, miał wówczas 16 lat i 34 dni. Od tego czasu zagrał w 6 spotkaniach seniorskiej drużyny. Będzie trzecim, po Bartoszu Salomonie i Michale Miśkiewiczowi Polakiem, który był piłkarzem Milanu. Jak dotąd żadnemu rodakowi nie udało się zadebiutować w tym utytułowanym klubie.

 

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze