AC Milan nie próżnuje i rośnie w siłę. Ekipa rossonerich dokonała już siedmiu transferów, ale wciąż nie zwalnia tempa i poszukuje nowych nabytków. Klub za wszelką cenę pragnie wzmocnić swoje szyki w letnim okienku transferowym. W ostatnich tygodniach pojawił się pomysł, aby ściągnąć na San Siro defensora Juventusu, Leonardo Bonucciego. Odbyły się już w tej kwestii rozmowy z jego menadżerem, Luccim. Włodarze AC Milan chcieliby wykorzystać politykę Juve, która mówi o nieprzetrzymywaniu piłkarzy, którzy za wszelką cenę chcą odejść. Bonucci z Juventusem wygrał niemal wszystko i być może będzie potrzebował nowego bodźca do gry. W tym kontekście niewykluczone, że zapragnie odejść z ekipy Starej Damy – dywaguje włoski skysport.

 

Gdyby udało się sfinalizować transfer reprezentanta Włoch, wówczas szkoleniowiec Milanu, Vincenzo Montella zmieniłby taktykę na grę z trójką obrońców. Najpierw oba kluby musiałby dogadać się odnośnie transferu, który miałby wynosić 45 milionów euro.

 

Siedmiokrotni triumfatorzy Ligi Mistrzów chcieliby także mieć w swoim gronie Aubameyanga, który pierwotnie miał wylądować w lidze chińskiej. Drużyna z Azji, Tianjin zaoferowała Borussi Dortmund 85 milionów euro, ale sfinalizowała już transfer Anthony’ego Modeste z FC Koln, który był jednym z najlepszych strzelców minionego sezonu Bundesligi. W tym momencie przejście Gabończyka do Chin jest mało prawdopodobne i być może włodarzom AC Milan uda się przekonać go do przejścia do Włoch, a także namówić niemiecki klub do zmniejszenia kwoty za transfer.