Piast Gliwice ma nowego prezesa

Piłka nożna
Piast Gliwice ma nowego prezesa
fot. PAP

Paweł Żelem został w czwartek wybrany prezesem Piasta Gliwice przed radę nadzorczą tego ekstraklasowego klubu piłkarskiego. Zastąpił odwołanego kilka dni wcześniej Marka Kwiatka.

Związany poprzednio z branżą zbrojeniową Kwiatek kierował jednoosobowo klubem przez osiem miesięcy, powodów jego zwolnienia nie podano.

Żelem był członkiem Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA oraz zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Od listopada 2013 do października 2016 roku pełnił funkcję prezesa piłkarskiego Śląska Wrocław.- Pierwsze dni i tygodnie to dla mnie czas na wdrożenie się w sytuację spółki i bieżące kwestie, tak aby została zachowana ciągłość funkcjonowania. Znam specyfikę i wymagania pracy w klubie piłkarskim... Zatem wszystkie ręce na pokład - powiedział prezes cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.Zdaniem szefa rady nadzorczej Piasta Grzegorza Jaworskiego nowego prezesa nie trzeba przedstawiać, bo jest znany w środowisku piłkarskim.

- Przeprowadziliśmy gruntowny research i doskonale znamy jego dotychczasowe dokonania. Liczymy na jego fachowość i życzymy samych sukcesów w Gliwicach - stwierdził Jaworski. Większościowym udziałowcem Piasta jest samorząd Gliwic.

 

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie