Liga Europy: Męczarnie Lecha Poznań! Bolesna porażka z Haugesund

Lech Poznań, który był zdecydowanym faworytem meczu II rundy eliminacji Ligi Europy z FK Haugesund mocno rozczarował swoich kibiców. Podopieczni Nenada Bjelicy doznali bolesnej porażki 2:3, choć w pewnym momencie przegrywali już 0:3.

Kontuzje wykluczyły z gry w meczu z Haugesund Mario Situma, Emira Dilavera, Vernona de Marco i Nickiego Billego Nielsena. W kadrze zabrakło też Marcina Robaka, który szuka sobie nowego klubu. Brak tych zawodników, a także wytransferowanych Jana Bednarka, Tomasza Kędziory i Dawida Kownackiego był widoczny w czwartkowym spotkaniu.

Już w pierwszych minutach Haugesund pokazało, że jest dobrze przygotowane do tego spotkania. Norwegowie grali bez kompleksów i zakładali pressing już na połowie rywala. Lech grał bez pomysłu i popełniał wiele prostych błędów. Zemściło się to w 24. minucie. Wtedy to Liban Abdi wykorzystał świetne podanie od Alexandra Stolasa i pokonał Putnokcky'ego, który nie miał większych szans w tej sytuacji.

Haugesund mogło prowadzić 2:0 już po dwóch minutach. Po potężnym strzale Harisa Hajradinovicia z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki! Lech był bezradny. Pierwsze dobre sytuacje stworzył sobie dopiero po przerwie. Najpierw po  prostopadłym podaniu Radosława Majewskiego Christian Gytkjaer przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 70. minucie to Majewski znalazł się w kapitalnej sytuacji, ale uderzył prosto w bramkarza.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Haugesund wyprowadziło dwa błyskawiczne ciosy. Hajradinović pod dobrym dograniu od Abdiego płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Po chwili było już 3:0, a błąd obrony Lecha wykorzystał Shuaibu Lalle Ibrahim. Lech szybko zdołał jednak zdobyć bramkę kontaktową. Centrę Darko Jevticia strzałem głową na gola zamienił Majewski. Kluczowe okazały się ostatnie minuty meczu.  Wtedy to Mihai Radut wywalczył rzut karny. Na jedenasty metr podszedł Jevtić i strzelił gola kontaktowego. Sytuacja przed rewanżem nie wygląda aż tak źle, ale wszyscy po Lechu spodziewali się zdecydowanie więcej.

FK Haugesund - Lech Poznań 3:2 (1:0)

Bramki: Abdi 24, Hajradinović 71, Ibrahim 73 - Majewski 75, Jevtić 90 (k)

FK Haugesund: Per Kristian Bråtveit - Kristoffer Haraldseid, Fredrik Pallesen Knudsen, Vegard Skjerve, Alexander Stølås - Sondre Tronstad, Filip Kiss, Bruno Leite, Haris Hajradinović (79. Frederik Gytkjær), Liban Abdi (72. Tor Arne Andreassen) - Shuaibu Ibrahim (82. Erik Huseklepp)

Lech Poznań: Matúš Putnocký - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Łukasz Trałka, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (79. Nicklas Bärkroth), Maciej Gajos (84. Mihai Răduț), Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski, Darko Jevtić - Christian Gytkjær (79. Deniss Rakels)

Rzut karny dla Lecha!

Strzał Rakelsa z dystansu nie zmusił do interwencji bramkarza Haugesund.

Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Mihai Radut.

Tetteh stracił piłke w środku pola i ratował sie faulem. w efekcie dostał żółtą kartkę.

Zmiana w Lechu! Za Gytkjaera na boisku pojawił się Rakels.

Co za okres meczu! Kolejny gol. Tym razem dla Lecha! Majewski wykorzystał centrę z bocznego sektora boiska i głową umieścił piłkę w siatce.

KOMPROMITACJA! Lech odwaznie atakował, szukał gola kontaktowego, ale nadział się na kontrę. Ibrahim pewnie pokonał Putnockiego i jest 3:0!

DRAMAT LECHA! Jest 2:0 dla Haugesund. Łańcuszek błędów polskiego zespołu. Zabójcza kontra! Abdi podał w polu karnym do Hajradinovicia, a ten nie dał szans Putnockiemu.

Znakomita okazja Majewskiego, ale pomocnik Lecha trafił prosto w bramkarza!

Majewski ukarany żółtą kartką po ostrym wejściu w nogi rywala.

Niestety Lech nie potrafił sobie stworzyć sytuacji bramkowej po tym rzucie rożnym.

Zamieszanie w polu karnym po centrze z rzutu wolnego. Będzie corner dla Lecha.

Lepiej wygląda Lech w drugiej połowie, ale niestety jest nieskuteczny.

Dobry odbiór Jevticia, ale pomocnik Lecha za szybko pozbył sie piłki uderzając z dystansu. Miał obok lepiej ustawionych kolegów.

Lech krok od wyrównania! Najlepsza akcja meczu! Majewski zagrał kapitalną, prostopadłą piłkę do Gytkjaera, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Rzut rożny dla gospodarzy. Piłke ma w rękach Putnocki.

Szansa dla Lecha! Dobra centra Gumnego. Strzał Gytkjaera wybronił bramkarz, a Nielsen spóźnił się z dobitką.

Ofiarny wślizg Tetteha uratował Lecha przed strzałem Ibrahima.

Zaczynamy drugą połowę!

Obie drużyny pojawiły się już na murawie.

W doliczonym czasie już nic się nie wydarzyło. Lech przegrywa z Haugesund 0:1. Zespół z Norwegii wygrywa zasłużenie.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

W końcu dobra akcja Lecha! Kostewycz wstrzelił piłkę w pole karne. Minął się z nią Gytkjaer, ale był jeszcze Gajos, który miał nawet więcej miejsca. Pomocnik jednak zachował się fatalnie. Nie wiedział czy uderzać piłkę głową, czy nogą i w efekcie przewrócił się i nawet w nią nie trafił.

Zagubiony Lech. Podopieczni Nenada Bjelicy kompletnie nie mają pomysłu na stworzenie sobie dogodnej sytuacji.

Bardzo nieudane dośrodkowanie Makuszewskiego.

Gra skoncentrowała się w środku boiska. Niewiele się dzieje.

Haugesund gra bez kompleksów. Zakładają pressing już na połowie Lecha.

Dramatyczne rozegranie rzutu wolnego przez Jevticia! Piłkarz Lecha w zasadzie podał piłkę rywalowi.

Haugesund mogło prowadzić już 2:0! Piłka po strzale z rzutu wolnego z 25 metrów trafiła w poprzeczkę.

Niestety! Mamy gola dla Haugesund! Zasłużone prowadzenie. Abdi wykorzystał świetne podanie od Stolasa i pokonał Putnokckiego, który nie miał większych szans w tej sytuacji.

Składał się do uderzenia z 16 metrów Majewski, ale... potknął się i sie przewrócił.

Znów dobra, dynamiczna akcja Haugesund. Instyktowne uderzenie Ibrahima przeleciało jednak nad bramką.

Na murawie leży jeden z zawodników FK Haugesund. Mamy krótką przerwę.

Urwał się w polu karnym Makuszewski, ale podał niestety niedokładnie.

Uderzenie Haraldseida wyłapał Putnocki.

Widać, że to nie będzie łatwe spotkanie dla Lecha. Gospodarze są wybiegani, dobrze przygotowani fizycznie i potrafią stwarzać sobie sytuacje. Na razie to Haugesund jest lepszą drużyną.

Kostewych odważnie przedarł sie w pole karne, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

Szansa dla gospodarzy! Ze strzałem Hajradinovicia poradził sobie jednak Putnocki.

Strzał Macieja Gajosa sprzed pola karnego. Nad bramką. Oglądamy szybki mecz, piłka przenosi się z jednej połowy na drugą, ale mało w tym wszystkim jakości piłkarskiej.

Co ciekawe, Lech gra dziś... w żółtych koszulkach. Białe stroje, to barwy gospodarzy.

ZACZYNAMY!!!

Zawodnicy są już na boisku!

Lech już na rozgrzewce.

Znamy już skład Lecha na dzisiejszy mecz!

Lech jest wyjątkowo aktywny w tym okienku transferowym!

Były zawodnik Celticu trafi do Lecha!

Kontuzje wykluczyły z gry w dzisiejszym meczu Mario Situma, Emira Dilavera, Vernona de Marco i Nickiego Billego Nielsena. W kadrze zabrakło też Marcina Robaka, który szuka sobie nowego klubu.

Zapraszamy do udziału w naszej relacji! Zawodnicy są już na stadionie!