Wimbledon: Kubot i Melo w finale debla!

Rozstawieni z "czwórką" Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo awansowali do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. W czwartek pokonali w Londynie fińsko-australijski debel Henri Kontinen i John Pers (1.) 6:3, 6:7 (4-7), 6:2, 4:6, 9:7.

Był to trzeci pięciosetowy pojedynek Kubota i Melo w tej imprezie. W pierwszej partii wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową.

Najbardziej zacięte były druga i piąta odsłona. Pierwszą z nich wygrali rywale po tie-breaku, a w decydującym secie - granym na przewagi - górą byli Polak i Brazylijczyk. Ostatni punkt w spotkaniu zdobył zawodnik z Ameryki Południowej, a lubinianin zgodnie ze swoją tradycją odtańczył kankana. Robi to zawsze po ważnych zwycięstwach.

Czwartkowy pojedynek trwał trzy godziny i 32 minuty.

Kubot i Melo jeszcze przed rozpoczęcie Wimbledonu byli wymieniani w gronie faworytów. W tym sezonie nadal są niepokonani na trawie. Triumfowali niedawno w 's-Hertogenbosch i Halle. Wcześniej w tym roku wygrali dwa prestiżowe turnieje ATP Masters 1000 w Miami i Madrycie.

W finale ich rywalami będą rozstawieni z numerem 16. Austriak Oliver Marach i Chorwat Mate Pavic.

35-letni Polak jest o krok od drugiego w karierze tytułu wielkoszlemowego w deblu. Trzy lata temu - w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem - triumfował w Australian Open.

Kontinen i Pers to triumfatorzy tegorocznego Australian Open. W poprzednim sezonie wygrali razem pięć turniejów, w tym ATP Finals.

Wynik półfinału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 4) - Henri Kontinen, John Pers (Finlandia, Australia, 1) 6:3, 6:7 (4-7), 6:2, 4:6, 9:7

Relacja zakończona

Dziękujemy za udział w relacji! Szalona radość Kubota!

V set 9:7 Po 3 godzinach i 32 minutach mamy zwycięską parę! Kubot i Melo w finale Wimbledonu!!!!!!

V set 8:7 Błyskawiczny gem i wygrana pary Kubot/Melo do zera.

V set 7:7 Kapitalnie zagrał Kontinen. Co za refleks. Gramy dalej!

V set 7:6 Kapitalny przy serwisie jest Kubot! Polak i Brazylijczyk wygrali do zera!

V set 6:6 Pewnie wygrany gem przez Kontinena i Peersa.

V set 6:5 Polak i Brazylijczyk byli pod ścianą. Kontinen i Peers doprowadzili do gry na przewagi, ale Kubot oraz Melo utrzymali nerwy na wodzy.

V set 5:5 Skoncentrowani Kontinen i Peers nie dali się przełamać. Gramy dalej!

V set 5:4 Znakomity serwis Kubota. Wygrana do 30 i czas na bardzo ważny gem tego seta!

V set 4:4 Pierwszy tak wyrównany gem w tym secie. Kubot i Melo doprowadzili do gry na przewagi, ale tam lepsi okazali się juz Kontinen i Peers.

V set 4:3 Znakomita gra Kubota przy siatce. Polak świetnie radził sobie z atakami Kontinena. Polsko-brazylijska para wygrywała już 40:15, ale podwójny błąd serwisowy Melo i dobra gra rywali sprawiła, że mieliśmy równowagę. Tę jednak szybko na swoją korzyść rozstrzygnęli Kubot i Melo.

V set 3:3 I mamy wyrównanie. Kapitalny refleks Kontinena pomógł w wygraniu kolejnego gema. Ależ wyrównany set.

V set 3:2 Znów bez przełamania. Pewnie Kubot i Melo. Wygrana do 15!

V set 2:2 Nawet nie zanosi się na przełamanie. Tym razem gem dla Kontinena i Peersa do 15.

V set 2:1 Do piątego setu doszło równiez w drugim półfinale Mektić/Skugor - Marach/Pavić.

V set 2:1 Bardzo dobry serwis Melo i wygrana do 15!

V set 1:1 Bez zaskoczeń na początku seta. Nie ma przełamania. Gem dla Kontinena i Peersa.

V set 1:0 Ależ widowiskowa gra Kubota i Melo! Świetny serwis Polaka i wygrana do zera! Znakomity początek decydującego seta.

IV set 4:6 Kapitalny serwis Peersa! Kubot i Melo nie zdołali go przełamać. Gramy piątego seta!

IV set 4:5 Pewne zwycięstwo przy serwisie Melo. Czas na kluczowy gem tego seta!

IV set 3:5 Bezbłędna gra Kontinena i Peersa. Polak i Brazylijczyk pod ścianą!

IV set 3:4 Niestety! Polsko-brazylijska para przełamana przy serwisie Kubota. Mieli trochę pecha Melo z Kubotem.

IV set 3:3 Dobry serwis Peersa sprawił duże problemy Polakowi i Brazylijczykowi. Wygrana pary Kontinen/Peers do 15!

IV set 3:2 Wyrównany gem. Wygraną do 30 parze Kubot/Melo dała... kępka trawy, która przeszkodziła Peersowi w odbiciu piłki.

IV set 2:2 Gem rozpoczęły znakomite returny Kubota i Melo, później jednak bezbłędnie grali Australijczyk i Fin.

IV set 2:1 Znakomicie zagrał przy siatce Kubot przy akcji na 30:15. Akcja meczu! Duże brawa dla Polaka za kolejny świetny serwis. Wygrana do 30!

IV set 1:1 Znakomita gra Melo przy siatce pozwoliła dotrwać polsko-brazylijskiej do gry na przewagi. Tam już niestety lepsi okazali się rywale.

IV set 1:0 Dobry początek! Mocny serwis Melo daje polsko-brazylijskiej parze pierwszego gema!

III set 6:2 Kubot kapitalnym returnem kończy tego seta! Zwycięstwo do zera przy serwisie rywala tylko potwierdza siłę polsko-brazylijskiej pary!

III set 5:2 Agresywna gra Kubota i Melo. Często skracali dystans i dochodzili do siatki. Serwis Kubota sprawiał duże problemy Finowi i Australijczykowi. Gem dla Kubota i Melo!

III set 4:2 Dobry serwis Kontinena. Kubot i Melo sobie z nim nie poradzili. Gem dla Kontinena i Peersa.

III set 4:1

III set 4:1 Świetna gra Polaka i Brazylijczyka przy siatce daje zwycięstwo w kolejnym gemie! Prowadzenie w setach coraz bliżej!

III set 3:1 Peers skutecznie nękał Kubota i Melo swoim serwisem. Szybko wygrany gem przez parę Kontinen-Peers.

III set 3:0 Tym razem przy serwisie Kubota polsko-brazylijska para miała drobne problemy, ale wszystko zakończył as serwisowy Polaka. Wygrana do 30!

III set 2:0 Kapitalna gra polsko-brazylijskiej pary. Kubot i Melo wygrywali już 40:0, ale rywale zdołali doprowadzić do stanu 30:40. W tym momencie kapitalnym returnem popisał się Kubot i kolejny gem dla polsko-brazylijskiej pary!

III set 1:0 Pierwszy gem dla pary Kubot/Melo!

III set 0:0 15:30 Znakomite zagranie Kontinena!

II set 6:7 4:7. Drugą partię wygrywa para Kontinen/Peers. W setach: 1:1.

II set 6:6 4:6 Dwie piłki setowe.

II set 6:6 4:5 Peers po skosie.

II set 6:6 4:3 Ładnie Kontinent.

II set 6:6 4:2 Lob Peersa ląduje na aucie. Zmiana stron.

II set 6:6 3:2 Nieudany return Melo.

II set 6:6 3:1 Spóźniona reakcja Kontinena.

II set 6:6 2:1 Kapitalne zagranie Kubota!

II set 6:6 1:1 Melo! Ależ czas reakcji.

II set 6:6 0:1 zza linii serwisowej Peers.

II set 6:6 Będzie tie-break.

II set 5:6 40:15 Cudowne zagranie Kubota.

II set 5:6 15:15 Świetnie Łukasz Kubot!

II set 5:6 Peers stawia kropkę nad i.

II set 5:5 0:40 Robi nam się urodzaj na gemy na sucho.

II set 5:5 0:30 John Peers pokazuje jak grać smecz.

II set 5:5 Gem na sucho. Wolej Melo.

II set 4:5 40:0 Kubot wraca na właściwe tory.

II set 4:5 15:0 Zbyt krótki lob Kontinena.

II set 4:5 Wbija gwoździa Peers.

II set 4:4 15:40 Kubot pokazuje jak ważna jest właściwa selekcja uderzeń.

II set 4:4 0:30 Kubot z Melo w odwrocie.

II set 4:4 0:15 Kontinen cierpliwy przy siatce.

II set 4:4 Nieudane zagranie Peersa.

II set 3:4 30:30 Kubot chyba się budzi.

II set 3:4 15:30 Znakomity wolej Kontinena.

II set 3:4 0:15 Kontinen skorzystał z uśmiechu fortuny.

II set 3:4 Gem dla pary Kontinen Peers.

II set 3:3 30:30 Peers nie przyjął piłki.

II set 3:3 Brawo.

II set 2:3 40:15 Sprytny pomysł Kubota.

II set 2:3 30:0 Punkt dla pary Kubot/Melo.

II set 2:3 15:0 Zaczął Kubot!

II set 2:3 40:30 Przełamanie Melo.

II set 1:3 40:30 Szansa na przełamanie dla pary Kubot/Melo.

II set 1:3 30:30 Melo w końcu się włączył.

II set 1:3 30:15 Nie daje dojść Peersowi do głosu Kontinen.

II set 1:3 30:0 Kubot zaskoczył Kontinena.

II set 1:3 15:0 Kubot wraca do gry?

II set 1:3 No i Kontinen kończy.

II set 1:2 0:40 Świetny return Kontinena. Co za pocisk.

II set 1:2 0:30 Nadzwyczajna wymiana. Górą znów Kontinen.

II set 1:2 0:15 Kontinen się rozkręca.

II set 1:2 Kontinen zamyka trzeciego gema.

II set 1:1 30:40 Serwis do środka Kubota.

II set 1:1 15:40 Solidny serwis Kontinena.

II set 1:1 15:30 Peers rewelacyjnie, jak przed laty.

II set 1:1 15:15 Peers asekuruje po zagraniu Melo.

II set 1:1 Gem dla polsko-brazylijskiej pary.

II set 0:1 40:15 Półwolej z linii serwisowej Kubota!

II set 0:1 30:15 Niska piłka Kubota.

II set 0:1 15:15 Sprytnie Kontinen.

II set 0:1 Set dla Kontinen/Peers.

II set 0:0 30:40 Ależ kapitalna wymiana!

II set 0:0 30:15 Podwójny błąd serwisowy Peersa.

II set 0:0 15:15 Peers otworzył, Kubot się zrewanżował.

I set 6:3 Pierwszy set dla pary Kubot/Melo!

I set 5:3 40:0 Trzy piłki setowe dla Kubot/Melo.

I set 5:3 30:0 Sprytny serwis Polaka.

I set 5:3 Gem dla Peers/Kontinen.

I set 5:2 40:40 Ależ zacięta końcówka.

I set 5:2 Kontinen na Melo.

I set 5:2 40:40 Trzecia piłka setowa obroniona.

I set 5:2 Myli się Peers!

I set 5:2 40:40 Kubot idealnie w korytarz deblowy.

I set 5:2 Obronione dwie piłki setowe.

I set 5:2 40:40 Peers odczytał Kubota.

I set 5:2 40:30 Peers obronił pierwszą piłkę setową.

I set 5:2 40:15 Kapitalny return Polaka. Dwie piłki setowe.

I set 5:2 15:15 Igraszki Peersa póki co nie przynoszą efektu.

I set 5:2 15:0 Kontinen wraca do gry.

I set 5:2 Znakomita passa Kubota i Melo.

I set 3:2 40:0 Bezlitosny jest Kubot dla Peersa.

I set 3:2 30:0 Ależ kapitalna akcja Polaka. Peers bez szans.

I set 4:2 A jednak! Przełamanie. Wzorowe zachowanie Melo przy siatce.

I set 3:2 40:30 Melo z głębi kortu i szansa na przełamanie.

I set 3:2 30:30 Bezbłędne uderzenie Kontinena.

I set 3:2 30:15 Uśmiech losu dla Marcelo Melo.

I set 3:2 15:15 A teraz do akcji wkroczył król returnu - Łukasz Kubot.

I set 3:2 0:15 Niewiele zabrakło do szczęścia przy returnie Marcelo Melo.

I set 3:2 Gem na sucho. Świetnie sobie radzą Melo z Kubotem.

I set 2:2 40:0 Melo spod siatki. Spóźniona reakcja Peersa.

I set 2:2 15:0 Długa wymiana. Górą Łukasz Kubot. Niezwykle skupiony jest Polak.

I set 2:2 Peers wyrównuje.

I set 2:1 30:40 Bardzo wyrównany gem.

I set 2:1 15:30 Perfekcyjnie zakończył tę akcję Peers.

I set 2:1 15:15 Kubot zaskoczył Kontinena.

I set 2:1 dla polsko-brazylijskiej pary!

I set 1:1 40:30 Bardzo sprytnie zagrał Kontinen.

I set 1:1 40:15 Melo z powietrza w sam narożnik!

I set 1:1 15:15 Świetnie przy siatce poczyna sobie Łukasz Kubot.

I set 1:1 I mamy remis.

I set 1:0 40:15 Kontinen w siatkę.

I set 1:0 0:40 Tym razem spod siatki Peers!

I set 1:0 Brazylijczyk kończy spod siatki. Pierwszy gem dla Kubota i przyjaciela.

I set 0:0 30:15 Kontinen poza boisko.

I set 0:0 15:0 Potężnie po skosie Kubot!

Trwa rozgrzewka.

Melo i Kubot wygrali serwis.

Powoli zaczynamy, zawodnicy wyszli już na kort.

Witamy w relacji na żywo z historycznego półfinału debla Wimbledonu, w którym para Łukasz Kubot/Marcelo Melo zmierzy się turniejowymi "jedynkami" Henrim Kontinenem i Johnem Peersem. Kto wyjdzie z tej batalii cało?