Złoty Puchar CONCACAF: USA i Panama blisko ćwierćfinałów

Piłkarze USA i Panamy są w grupie B najbliżej ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF, piłkarskich mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Obie drużyny w środę wygrały swoje mecze.

Amerykanie pokonali po zaciętym spotkaniu Martynikę 3:2, w której barwach wystąpił zawodnik Legii Warszawa Steeven Langil. Pomocnik stołecznego klubu pojawił się na murawie w 64. minucie i zastąpił Yoanna Arquina.

Reprezentacji USA brakuje jednego punktu, by znaleźć się w ćwierćfinale. W ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzy się z Nikaraguą, która ma na koncie dwie porażki. W środę uległa Panamie 1:2.

I tak ten mecz pozostanie na długo w pamięci kibiców tego kraju. Nikaragua zdobyła bowiem pierwszą bramkę w historii tego turnieju - w 48. minucie do siatki trafił Carlos Chavarria.

W turnieju, odbywającym się w USA, występuje 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Trofeum broni Meksyk, który siedmiokrotnie je zdobywał. Pięć razy wygrywali Amerykanie i raz Kanadyjczycy.

Wyniki meczów 2. kolejki grupy B:

Panama - Nikaragua     2:1 (0:0)
Bramki: dla Panamy - Ismael Diaz (50), Gabriel Torres (57); dla Nikaragui - Carlos Chavarria (48).

USA - Martynika        3:2 (0:0)
Bramki: dla USA - Omar Gonzalez (53), Jordan Morris (64, 76); dla Martyniki - Kevin Parsemain (66), Johan Audel (75).