Lang: Sagan na starcie, a na Majkę czekamy

Inne
Lang: Sagan na starcie, a na Majkę czekamy
fot. PAP

Dwukrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan weźmie udział w 74. Tour de Pologne, a na Rafała Majkę czekamy. Jest za wcześnie, by potwierdzić jego start - poinformował PAP dyrektor wyścigu Czesław Lang. Rywalizacja rozpocznie się 29 lipca w Krakowie.

- Rafał leczy obrażenia po kraksie w Tour de France. Przechodzi badania lekarskie. Jesteśmy w nim w kontakcie i wiemy, że bardzo chce wystartować w naszym wyścigu - podkreślił Lang, który w piątek... pokonywał na rowerze fragmenty 13. etapu Tour de France z metą w Rodez.

 

- Start Sagana to dla nas zaszczyt, ale nie będzie on jedyną gwiazdą tegorocznej edycji. Wystartują też Vincenzo Nibali, Moreno Moser i wielu, wielu innych znakomitych zawodników - dodał.

 

Sagan i Majka reprezentują od tego sezonu barwy tej samej grupy - niemieckiej Bora-Hansgrohe. Obaj mają w dorobku zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Słowak stanął na najwyższym stopniu podium w Krakowie w 2011 roku i był to jego pierwszy w karierze wygrany etapowy wyścig najwyższej kategorii. Majka triumfował w 2014. Obaj po tych sukcesach nie ścigali się w Tour de Pologne.

 

Wyścig zaliczany do prestiżowego cyklu World Tour UCI rozpocznie się w sobotę 29 lipca etapem o długości 137 km ze startem i metą w Krakowie. W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Szczyrku, Zabrzu, Rzeszowie, Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej. Tam po raz pierwszy zakończy się rywalizacja.

SA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie