Orlen Liga: BKS Profi Credit Bielsko-Biała skompletował skład

Siatkówka
Orlen Liga: BKS Profi Credit Bielsko-Biała skompletował skład
fot. Cyfrasport

BKS Profi Credit Bielsko-Biała zakończył kompletowanie składu, w którym w przyszłym sezonie wystąpi w Orlen Lidze. W piątek klub poinformował, że dołączyła do niego 19-letnia przyjmująca Barbara Zakościelna.

„Od początku skład BKS Profi Credit był budowany bardzo konsekwentnie. Zgodnie z trzyletnim planem nakreślonym przez trenera Tore Aleksandersena bielszczanki w każdym kolejnym sezonie mają zbliżać się do mistrzostwa Polski. W składzie na przyszły sezon znalazło się więc miejsce dla doświadczonych siatkarek, jak i dla tych, które będą stanowić o sile drużyny w niedalekiej przyszłości” – poinformował Maurycy Marek z bielskiego klubu.

 

Zakościelna ma 19 lat. Karierę rozpoczynała w UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, skąd przeniosła się do GLKS Nadarzyn, a następnie Legionovii Legionowo, z którą zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorek oraz brązowy i srebrny medal Młodej Ligi kobiet. W minionym sezonie Zakościelna otrzymała powołanie do juniorskiej reprezentacji Polski.

 

„Basia jest bardzo utalentowaną przyjmująca o dobrych warunkach fizycznych. Tak jak wszystkie młode zawodniczki musi pracować nad rozwojem indywidualnych umiejętności i zrozumieniem gry. Wiem, że szybko zrobi duże postępy” – zapewnił trener Tore Aleksandersen.

 

Skład BKS, który miniony sezon ukończył na siódmym miejscu, został gruntownie przebudowywany. Umowy przedłużyły: przyjmująca Emilia Mucha, środkowe Kornelia Moskwa i Jaroslava Pencova (Słowacja), atakująca Aleksandra Wańczyk, a także libero Aneta Wilczek. Oprócz Zakościelnej dołączyły: przyjmujące Olivia Różański, Katarzyna Konieczna i Aleksandra Jagieło, rozgrywające – Marlena Pleśnierowicz i Julia Nowicka, środkowe – Amerykanka Nia Grant, Dominika Sobolska i Martyna Świrad, a także libero Izabela Lemańczyk. Dołączyła też związana z drużyną kadetek, a później juniorek BKS Wiktoria Szumera.

 

Z BKS odeszły Erica Handley, Sona Mikyskova, Magdalena Gryka, Natalia Perlińska, Natalia Skrzypkowska, Aleksandra Trojan i Ewelina Brzezińska. Karierę zakończyła Mariola Wojtowicz, która w klubie obejmie funkcję kierownika drużyny.

 

Zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 2 sierpnia. Wówczas siatkarki po raz pierwszy spotkają się w nowym składzie.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie