Reprezentant Polski U-21 trafi do Serie A!

Piłka nożna
Reprezentant Polski U-21 trafi do Serie A!
fot.Cyfrasport

Jak podaje "Przegląd Sportowy" obrońca Cracovii - Paweł Jaroszyński przeniesie się do Chievo Werona. Reprezentant Polski U-21 w czwartek wieczorem udał się do Włoch, gdzie ma przejść testy medyczne. Jeśli wypadną one zgodnie z planem lewy obrońca zostanie graczem Chievo.

Wychowanek Górnika Łęczna będzie kosztował 500 tysięcy euro, ale ta kwota można wzrosnąć o kolejne pół miliona euro, jeśli niespełna 23-letni obrońca rozegra w nowym zespole określoną liczbę meczów. "Przegląd Sportowy" informuje, że 10-krotny reprezentant Polski U-21 w piątek przejdzie testy medyczne i jeśli przejdzie je pomyślnie to rozpocznie swoją przygodę z włoskim futbolem.

Choć o transferze Jaroszyńskiego do Serie A mówiło się już od dłuższego czasu to jest on sporym zaskoczeniem. Tym bardziej, że ubiegłego sezonu w barwach Cracovii oraz mistrzostw Europy U-21 nie może zaliczyć do udanych. Przez znaczną część rozgrywek 2016/17 leczył kontuzję przez co wystąpił w zaledwie 12 meczach Lotto Ekstraklasy. Ponadto urodzony w Lublinie piłkarz był podstawowym zawodnikiem kadry Marcina Dorny na Euro U-21. W trzech meczach grupowych spędził na boisku 270 minut.

W polskiej lidze wystąpił w 62 spotkaniach, w których strzelił jednego gola i zaliczył 3 asysty. W nowym zespole będzie rywalizował z weteranem, blisko 37-letnim Massimo Gobbim, od którego będzie mógł się dużo nauczyć. 1-krotny reprezentant Włoch w swojej karierze rozegrał aż 371 meczów w lidze włoskiej.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie