Sagan wystartuje w Tour de Pologne 2017!

Inne
Sagan wystartuje w Tour de Pologne 2017!
fot. PAP

Mistrz świata Peter Sagan (Bora Hansgrohe) wystartuje w Tour de Pologne - poinformowali organizatorzy. Słowak ma bardzo miłe wspomnienia związane z tym wyścigiem. Sześć lat temu wygrał klasyfikację generalną.

Sagan będzie jedną z największych gwiazd tegorocznego Tour de Pologne. 27-latek może się pochwalić licznymi sukcesami. Przede wszystkim dwukrotnie był mistrzem świata (2015, 2016). Oprócz tego, wygrał między innymi osiem etapów Tour de France i cztery Vuelta a Espana. Pięciokrotnie triumfował w klasyfikacji punktowej "Wielkiej Pętli".

 

W 2011 roku, podczas Tour de Pologne, także okazał się najlepszy. Żółtą koszulkę wywalczył po zwycięskim, czwartym etapie z metą w Cieszynie. Pozycję lidera utrzymał  wygrywając także kolejnego dnia w Zakopanem. Chociaż dzień później w Bukowinie Tatrzańskiej na prowadzenie wysunął się Daniel Martin, dzięki bonifikacie czasowej na ostatnim etapie, to właśnie Sagan cieszył się z końcowego triumfu.

 

 

Sagan startował ostatnio w Tour de France, jednak został wykluczony po tym, jak spowodował upadek Marka Cavendisha na finiszowych metrach 4. etapu. Dyskwalifikacja Słowaka wywołała falę komentarzy. Większość nie popierała decyzji jury wyścigu. Niemiecka ekipa złożyła protest, który jednak nie zmienił zdania sędziów.

 

Tour de Pologne 2017 odbędzie się w dniach 29 lipca - 4 sierpnia.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie