Kownacki: Szpilkę zżera stres. Wie, że czeka go trzeci nokaut

Sporty walki

Adam Kownacki (15-0, 12 KO) już w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Arturem Szpilką (20-2, 15 KO) na gali pięściarskiej w Long Island. - Szpilka się stresuje. Wie, że w sobotę po raz trzeci poczuje smak porażki - zapewnia Kownacki. Transmisja gali z walką Artur Szpilka vs Adam Kownacki w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport!

Przemek Garczarczyk: Na ważeniu wszystko wyglądało bardzo spokojnie, ale w pewnym momencie miła otoczka pękła za sprawą zachowania Artura Szpilki. Jak to odbierasz?

Adam Kownacki: Może stres? Walczył dwa razy w Nowym Jorku i został dwa razy znokautowany. W sobotę czeka go już trzeci nokaut.

Życiowe przygotowania za Tobą, wszystko poszło perfekcyjnie. Na czym opierasz swoje przekonanie o zwycięstwie w konfrontacji z Arturem?

Nikt nie wchodzi do ringu z założeniem porażki. Oczywiście moim atutem będzie ciągły pressing. Artur lubi dużo mówić, ale to wynika z tego, że ma słabą szczękę. Jak się ma słabą szczękę, to po prostu powinno się dużo rozmawiać. Tego nauczy się w sobotę Szpilka.

Artur twierdzi, że Twój będzie mu idealnie pasował i tylko będzie czekał na Twoje kontry.

W boksie zawsze się coś przyjmie, taka jest specyfika tego sportu. Będę szedł do przodu i poszukam nokautującego ciosu. Jak chcę się liczyć z najlepszymi to muszę wygrać ten pojedynek. Wchodzę do ringu jako faworyt i zrobię, co do mnie należy. Pokażę na co mnie stać.

Ronnie Shields, trener Artura, powiedział, że jeśli przegra walkę to będzie jego koniec w boksie zawodowym. Artur podobno lubi taką presję.

Niech szuka sobie już nowego zawodu, bo mam zamiar wygrać.

Na ważeniu zrobiło się w pewnym momencie bardzo ostro, ale wszystko zakończyło się uściskiem dłoni.

Powiedziałem Arturowi, że czeka go po prostu trzeci nokaut. On stwierdził, że zobaczymy w sobotę. I zobaczy. Ta walka to przede wszystkim święto dla kibiców boksu w Polsce. W końcu wyłonimy prawdziwego króla wagi ciężkiej w naszym kraju.

Transmisja gali z walką Artur Szpilka vs Adam Kownacki w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport!

W załączonym materiale wideo wywiad z Adamem Kownackim.

Przemek Garczarczyk, mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze