Makarowa i Wiesnina zdeklasowały rywalki w finale Wimbledonu! Oba sety do zera

Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina zdemolowały parę Monikę Miculescu i Hao-Ching Chan w finale debla kobiet Wimbledonu na zakończenie soboty. Rosjanki wygrały oba sety do zera i zgodnie z oczekiwaniami wzniosły w górę trofeum po niespełna godzinie.

Finał gry podwójnej kobiet był kompletnym przeciwieństwem spotkania panów. Łukasz Kubot i Marcelo Melo po pięciu godzinach i niezwykle wyrównanym pięciosetowym thrillerze pokonali parę Marach/Pavic 3:2 (5:7, 7:5, 7:6, 3:6, 13:11).
Spotkanie pań trwało zaledwie 56 minut, a zwycięski duet Makarowa/Wiesnina rozprawił się z parą Miculescu/Chan 6:0, 6:0! Niemal wszystkie gemy pierwszego seta były bardzo wyrównane, jednak faworytki zawsze potrafiły zwyciężyć w kluczowych momentach.

W drugim secie Miculescu i Chan miały dwa break pointy, jednak nie udało im się urwać gema rozstawionym z dwójką Rosjankom, które w historyczny sposób zwyciężyły w finale Wielkiego Szlema bez straty choćby jednego gema.

Makarowa/Wiesnina - Chan/Niculescu 2:0 (6:0, 6:0)