Muguruza: Serena Williams powiedziała, że tu wygram i oto jestem!

Tenis

Po finale kobiecego singla wielkoszlemowego Wimbledonu, w którym hiszpańska tenisistka Garbine Muguruza pokonała Amerykankę Venus Williams 7:5, 6:0 obie zawodniczki wyraziły swoje opinie.

Muguruza: Dwa lata temu, gdy przegrałam tu w finale z Sereną, to ona powiedziała mi, że kiedyś tu wygram i oto jestem! Czy mam wiadomość dla trenera Sama Sumyka? To trofeum nią jest. Zawsze będąc w Londynie patrzę na ścianę z nazwiskami dotychczasowych zwycięzców i historią turnieju. Już raz tu przegrałam finał i nie chciałam, by to się powtórzyło.

- Venus to niesamowita zawodniczka. Oglądałam ją, dorastając. Byłam bardzo podekscytowana faktem, że mogę zmierzyć się i wygrać z kimś, kto był dla mnie wzorem. Zadziwiające, że wciąż jest głodna zwycięstw. Wygrała już niemal wszystko. Nie jest już młoda, by czekać z niecierpliwością na każdy mecz. Nie wiem, czy będę w stanie być taka sama, gdy będę w jej wieku. Pewnie nie, bo ona jest tylko jedna. W tym roku dotarła dwa razy do finału Wielkiego Szlema i jest teraz jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.

- Pierwsza partia była bardzo, bardzo zacięta. Obie miałyśmy wiele szans i cieszę się, że wykorzystałam jedną ze swoich. Kiedy broniłam piłek setowych powiedziałam sobie: To normalne, gram przecież z Venus. Po prostu wciąż walczyłam i starałam się zachować spokój, czekając na swoją okazję. Wiedziałam, że nawet jak przegram seta, to wciąż będę miała szansę, by wygrać dwa kolejne. Więc nie robiłam dramatu.

- Zawsze jestem bardzo zmotywowana na turniejach wielkoszlemowych. Odkąd przegrałam tu w finale dwa lata temu, to bardzo chciałam to zmienić. Przyjechałam tu z myślą, że jestem przygotowana i dobrze się czuję. W trakcie turnieju z meczu na mecz czułam się coraz lepiej. W każdym kolejnym spotkaniu podnosiłam swój poziom. Trudno jest czuć się dobrze zarówno pod względem tenisowym, fizycznym i mentalnym. W tej imprezie to wszystko się u mnie połączyło. Zazwyczaj albo coś cię boli, albo jesteś zmęczony, albo szwankuje pewność siebie.

- Na początku nie przepadałam za grą na trawie. Męczyłam się. Zajęło mi chwilę zanim uzmysłowiłam sobie, że muszę do tego podejść spokojnie i po prostu przystosować się do tej nawierzchni. Wszystko zmieniło się, gdy dotarłam tu do finału dwa lata temu. Powiedziałam sobie wówczas: Przestań narzekać, twoja gra pasuje do trawy. Od tego momentu lubię takie korty i jestem pozytywnie nastawiona do gry na nich.

Williams: Garbine grała dziś tenis na najwyższym poziomie. Trzeba jej to oddać. Uczyć się można zarówno ze swoich zwycięstw, jak i z porażek. Z pewnością wyciągnę wnioski z tego spotkania. W drugim secie popełniłam zbyt wiele błędów, które nie powinny były mi się przytrafić. Chciałam zanotować ważne uderzenia, ale lądowały poza polem gry. Przed meczem sędzia oglądała kort przy linii końcowej i uznała, że nadaje się do gry. Zgodziłam się z nią.

- Tęsknię za Sereną. Starałam się robić wszystko tak jak ona. Będą na to kolejne okazje. Mam za sobą dwa wspaniałe tygodnie. Nie mogę się doczekać reszty lata. Jestem w dobrej formie, będę się liczyć w ważnych turniejach w tym sezonie. Nie chcę poprzestawać na finałach, chcę zwyciężać.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze