Szef Renault: Kubica może wrócić!

Moto
Szef Renault: Kubica może wrócić!
fot. PAP

Za Robertem Kubicą kolejny test w barwach Renault. Z występów Polaka zadowolony jest szef francuskiego zespołu, Cyril Abiteboul. – Nie widzę przeszkód, żeby Robert wrócił do wyścigów Formuły 1 – powiedział.

Kubica w czerwcu i lipcu dwa razy jeździł bolidem Lotus-Renault z 2012 roku. Pierwszy test w czerwcu odbył się w Walencji, drugi w ostatnią środę na francuskim torze Paul Ricard. Jak jego dyspozycję ocenił szef francuskiego zespołu?

 

– Nie widzę przeszkód, żeby Robert wrócił do wyścigów Formuły 1. To skomplikowana sytuacja, bo nie robimy tego z myślą o PR. Zależy nam na Robercie. Nadal jest szybki i bardzo regularny. Wciąż jest pełen energii oraz entuzjazmu. Jest jeszcze za wcześnie, aby rozmawiać o kolejnych krokach, aby nie tworzyć kolejnych spekulacji – zaznaczył Abiteboul.

 

Polak w 2011 roku miał wystartować w drugim sezonie z rzędu w teamie Lotus-Renault. W trakcie zimowej przerwy doznał jednak skomplikowanej kontuzji prawej ręki, podczas rywalizacji we włoskim rajdzie. Po tej sytuacji nie wrócił już do wyścigów F1. Ostatni raz na torze w mistrzostwach świata F1 ścigał się w 2010 roku. Wtedy to w GP Abu Zabi zajął 5. miejsce.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze