Argentyna pokonana! Piąte zwycięstwo polskich siatkarek w WGP

W swym drugim spotkaniu na turnieju II Dywizji World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim polskie siatkarki wygrały z Argentyną 3:0. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego odniosły piąte zwycięstwo w tej edycji. W niedzielę zmierzą się z Koreą Południową.

Na inaugurację drugiego turnieju II Dywizji World Grand Prix polskie siatkarki pokonały Peru 3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 27:25). Podopieczne trenera Nawrockiego podtrzymały więc zwycięską passę, zapoczątkowaną przed tygodniem w argentyńskim Neuquen. Wówczas bez większych trudności ograły po 3:0 reprezentacje Chorwacji, Kanady oraz ekipę gospodyń.

W piątym meczu tegorocznej edycji WGP Polki znów zmierzyły się z Argentynkami i były zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji. Podopieczne trenera Guillermo Orduny miały fatalny bilans 0 zwycięstw – 4 porażki. Na własnym terenie uległy 0:3 Kanadzie, 2:3 Chorwacji oraz – we wspomnianym wcześniej meczu – Polsce 0:3 (21:25, 19:25, 14:25). Turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły od porażki z reprezentacją Korei Południowej 0:3 (25:27, 22:25, 8:25). Obie ekipy w WGP zmierzyły się ze sobą po raz siódmy, bilans wcześniejszych gier to 6–0 dla Polski.

Również w tym meczu Polki odniosły pewne zwycięstwo. Pierwszy set nie miał wielkiej historii. Biało-czerwone dominowały od samego początku (4:0), miały ogromną przewagę w ofensywie, a rywalki nie radziły sobie z zagrywkami, najpierw Joanny Wołosz, następnie Agnieszki Kąkolewskiej (7:2). Wypracowaną na początku przewagę podopieczne trenera Nawrockiego powiększały w dalszej części seta (13:3, 20:8), a dwa decydujące punkty uzyskały po autowych atakach rywalek (25:10).

Drugą partię gospodynie rozpoczęły od falstartu i od początku musiały odrabiać straty (1:4, 6:8). Siatkarki z Argentyny przeważały do drugiej przerwy (11:16), dopiero po niej Polki zabrały się do odrabiania strat. Przegrywały już 20:23, ale zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Bohaterką kluczowych akcji była Berenika Tomsia, która skutecznym atakiem ustaliła  wynik tego seta (26:24).

Trzecia odsłona również nie rozpoczęła się po myśli Polek (1:3, 7:8). Tym razem jednak gospodynie przejęły inicjatywę już po pierwszej przerwie. W środkowej części seta dzięki dobrej grze w ataku i na zagrywce zdominowały rywalki (16:10) i już bez kłopotów zmierzały po zwycięstwo. Patrycja Polak skutecznym atakiem zakończyła to spotkanie (25:15).

W niedzielę na zakończenie turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki zmierzą się z Koreą Południową (godzina 20.25). W sobotę Koreanki ograły Peru 3:0 (26:24, 27:25, 25:15).

Polska – Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia – Agata Witkowska (libero) oraz Roksana Brzóska, Patrycja Polak, Monika Bociek, Marlena Pleśnierowicz.

Argentyna: Helena Vidal, Natalia Aispurua, Julieta Lazcano, Tanya Acosta, Sol Piccolo, Lucia Fresco – Tatiana Soledad Rizzo (libero) – Morena Martinez Franchi (libero) oraz Antonela Fortuna, Clarisa Sagardia, Emilce Sosa, Camila Tapia.

Mecz zakończony
POLSKA
3:0
ARGENTYNA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – ARGENTYNA 3:0 (25:10, 26:24, 25:15) Patrycja Polak skutecznym atakiem zakończyła to spotkanie. Piąte zwycięstwo Polek w tegorocznej edycji WGP.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 24:14 Piłka meczowa!

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 23:13 Rywalki nie poradziły sobie z zagrywką Agnieszki Kąkolewskiej

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 19:13 Lucia Fresco po dłoniach blokujących Polek.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 18:11 Przerwana seria biało-czerwonych.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 17:10 Polki górą w pięciu kolejnych akcjach! Czas dla szkoleniowca reprezentacji Argentyny.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 16:10 Wyraźna przewaga Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 14:10 Malwina Smarzek po bloku rywalek.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 12:9 Akcję Polek skończyła Malwina Smarzek. Trener Guillermo Orduna wziął czas.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 11:9 Seria akcji wygranych przez Polki... Skutecznie Berenika Tomsia.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 9:9 Zablokowana Antonela Fortuna.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 7:8 Punkt straty Polek na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 7:7 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 6:7 Antonela Fortuna zaatakowała w aut.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 4:4 Skuteczny blok Polek na prawym skrzydle.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 1:3 Znów słaby początek w wykonaniu Polek.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0, 1:1 Obie ekipy rozpoczęły już trzecią odsłonę tej konfrontacji.

POLSKA – ARGENTYNA 2:0 (25:10, 26:24) Słaby set w wykonaniu Polek, ale w końcówce efektowny powrót i wygrana w rywalizacji na przewagi. Bohaterką końcówki tej partii była Berenika Tomsia.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 24:24 Berenika Tomsia znów skutecznie i gramy na przewagi!

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 23:24 Piłka setowa dla Argentyny...

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 23:23 Berenika Tomsia przełamała blok rywalek na prawym skrzydle.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 22:23 Polki znów łapią kontakt i o czas poprosił trener rywalek.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 21:23 Skuteczny atak Agnieszki Kąkolewskiej.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 20:23 Czas dla Jacka Nawrockiego.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 20:23 Argentynki coraz bliżej wygranej w tym secie...

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 20:21 Znów skutecznie Malwina Smarzek.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 19:20 Malwina Smarzek skończyła ważną wymianę.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 18:19 Argentynki nie poradziły sobie z zagrywką Zuzanny Efimienko.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 16:19 Malwina Smarzek po dłoniach blokujących rywalek.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 15:18 Skuteczny atak Bereniki Tomsi.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 14:16 Patrycja Polak skutecznie z lewego skrzydła. Trzy akcje z rzędu wygrane przez Polki i trener rywalek poprosił o czas.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 13:16 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 11:16 Dotknięcie siatki po stronie Polek ustaliło wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 11:15 Agnieszka Kąkolewska zaatakowała z przechodzącej piłki.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 10:14 Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 10:12 Szczelny blok Polek.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 9:12 Lucia Fresco popisała się skutecznym atakiem.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 7:10 Antonela Fortuna popisała się skutecznym atakiem.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 6:9 Zablokowana Martyna Grajber.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 6:8 Przewaga siatkarek Argentyny na pierwszej przerwie.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 6:6 Skuteczny atak Martyny Grajber i straty odrobione.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 5:6 Przestrzelona zagrywka po stronie Argentyny.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 1:4 Falstart Polek w tym secie.

POLSKA – ARGENTYNA 1:0, 1:2 Antonela Fortuna - as serwisowy. Rozpoczynamy drugą partię!

POLSKA – ARGENTYNA 1:0 (25:10) Pierwszy set bez historii. Zdecydowane zwycięstwo Polek, a dwa ostatnie punkty podopiecznym Jacka Nawrockiego podarowały rywalki, dwukrotnie atakując w aut.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 23:10 Serwis w siatkę w wykonaniu Malwiny Smarzek.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 22:8 Agnieszka Kąkolewska ze środka.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 20:8 Joanna Wołosz - as serwisowy.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 19:8 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 18:7 Trener Guillermo Orduna wziął drugi czas.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 17:6 Antonela Fortuna zablokowana tuż po przerwie.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 16:6 Antonela Fortuna zaatakowała w aut i dziesięć punktów przewagi mają na drugiej przerwie gospodynie.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 14:3 Trener reprezentacji Argentyny próbuje roszad w składzie, ale jego podopieczne niewiele mają do powiedzenia w tym secie.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 13:3 Dystans wzrósł do dziesięciu oczek.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 12:3 Autowy atak Lucii Fresco.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 10:3 Czas dla trenera reprezentacji Argentyny.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 10:3 Skuteczny blok i gospodynie powiększyły przewagę.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 8:3 Berenika Tomsia skutecznym atakiem ustaliła wynik na pierwszej przerwie. Pięć oczek zaliczki Polek.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 7:2 Agnieszka Kąkolewska - as serwisowy.

POLSKA – ARGENTYNA 0:0, 4:0 Rozpoczynamy piąty mecz polskich siatkarek w tegorocznej edycji WGP. Efektowny początek Polek przy zagrywkach Joanny Wołosz.

Argentyna: Acosta, Fresco, Aispurua, Piccolo, Lazcano, Vidal – Rizzo (libero)
Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek – Witkowska (libero).

Obie ekipy są już na parkiecie. Za chwilę pierwszy gwizdek spotkania...

W pierwszym sobotnim spotkaniu turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim Korea Południowa pokonała Peru 3:0 (26:24, 27:25, 25:15).

World Grand Prix: Polki pokazały charakter i wygrały z Peru!

Polki podtrzymały serię zwycięstw z Argentyny i na inaugurację drugiej serii World Grand Prix zwyciężyły nad reprezentantkami Peru 3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 27:25). Pomimo faktu oddania pierwszego seta w turnieju, nasze zawodniczki zachowały zimną krew w kluczowych momentach gry i zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty!

World Grand Prix: Polska - Argentyna. Transmisja w Polsacie Sport

W sobotę Polki rozegrają swój drugi mecz podczas turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem rywalkami Biało-Czerwonych będą Argentynki, z którymi podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały ostatnio na ich własnej ziemi 3:0. Transmisja spotkania Polska - Argentyna w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Argentyna w ramach turnieju II Dywizji World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim. Początek spotkania o godzinie 20.25.