Kownacki: Gruby chłopak z Greenpointu też może być mistrzem świata!

Sporty walki

- Ja od początku w siebie wierzyłem, a to cechuje wielkich mistrzów. Śmiali się ze mnie jak mówiłem, że mogę być mistrzem świata. Dzisiaj pokazałem, że nawet gruby chłopak z Greenpointu może zostać wielkim mistrzem - powiedział po walce Adam Kownacki (16-0, 13 KO), który niespodziewanie już w czwartej rundzie znokautował Artura Szpilkę (20-3, 15 KO) podczas gali w Nowym Jorku.

Przemek Garczarczyk: Ile byś zarobił, gdybyś postawił swoją wypłatę na Twoje zwycięstwo?

Adam Kownacki: W Polsce chyba było 5:1 u bukmacherów. Pewnie mógłbym dom spłacić, byłoby bardzo dobrze. Doradzali mi, żebym tak zrobił, ale niestety się nie odważyłem. Pozostaję zakładnikiem, ale i tak jestem szczęśliwy.

Kiedy poczułeś, że ten pojedynek w ringu jest Twój?

Od pierwszego ciosu już wiedziałem, że będzie dobrze. Chyba to był jeden z ciosów na korpus. Już wiedziałem, że koniec jest blisko. Odskoczył od razu po tym uderzeniu. Artur bardzo się odkrywał i to mnie zaskoczyło. Szpilka jest Polakiem i życzę mu, żeby szybko się podniósł po tej porażce i cały czas dążył do swojego celu.

Byłeś od wielu miesięcy bardzo pewny siebie. Z czego to wynikało?

Ludzie będą komentować, że to nie ten sam Artur, ale trudno. Ja od początku w siebie wierzyłem, a to cechuje wielkich mistrzów. Śmiali się ze mnie jak mówiłem, że mogę być mistrzem świata. Dzisiaj pokazałem, że nawet gruby chłopak z Greenpointu może zostać wielkim mistrzem!

Trener Artura był bardzo zaskoczony postawą swojego podopiecznego w ringu. Czy też Ciebie coś zdziwiło?

Ja wiedziałem, że mogę zaskoczyć i wielu ludzi, którzy widzieli mnie na sparingach też było zaskoczonych moją postawą. Sparingpartnerzy jak Łukasz Janik czy Michał Cieślak również byli pod wrażeniem mojej formy. Na papierze wiele rzeczy wygląda zupełnie inaczej, a ring i tak wszystko weryfikuje.

Pomógł Ci obóz z Tomaszem Adamkiem?

Jak najbardziej! Przygotowania z Tomkiem pomogły przygotować bazę, która pozwoliła wykonać założoną pracę. Wszystko ułożyło się naprawdę konkretnie i wszystkim za to bardzo dziękuję.

Jaka przyszłość się przed Tobą otwiera?

Sky is the limit. Niebo jest limitem, ale pójdziemy jeszcze wyżej.

W załączonym materiale wideo wywiad z Adamem Kownackim!

Przemek Garczarczyk, mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze